Amical | Înainte Modelu, antrenament cu Domnești!

Înainte Modelu, Dunărea Ciocănești și CS Domnești (Liga 5 Argeș) ar fi trebuit să evolueze sâmbătă într-un triunghiular găzduit de terenul formației de liga a 3-a. Partidele ar fi durat câte 45 de minute, urmând să joace fiecare cu fiecare.

În prima partidă, Înainte a învins pe CS Domnești cu 3-0, însă meciul al doilea dintre Dunărea Ciocănești și CS Domnești, încheiat cu victoria echipei călărășene, scor 2-0, s-a întins pe durata a 90 de minute.

În astfel de condiții, modelenii nu și-au mai măsurat forțele cu Dunărea Ciocănești care va disputa primul meci oficial din 2022, sâmbăta viitoare când vor întâlni în deplasare formația Phoenix Ulmu (L5) în 16-imile Cupei României – Faza județeană.