Futsal / Play-off/ Et. 2: Imperial WET – Dunărea, miercuri, 3 aprilie, ora 18.30 de minute

Sala sporturilor din Miercurea Ciuc va găzdui miercuri, 3 aprilie, partida dintre Imperial WET şi Futsal Club Dunărea, un fel de primă manşă a finalei Seriei A a play – off-ului.

Meciul va începe la ora 18.30 de minute şi va fi arbitrat de tandemul Vlad Ciobanu (Iaşi) – Marian Ivănescu (Bucureşti). Rezervă este Ionel Predescu Boharu (Buftea). Observator a fost desemnat Petre Radu (Bucureşti).

În cadrul sezonului regular, echipele şi-au împărţit victoriile. Dunărea s-a impus în tur, la Călăraşi, cu 6-5, ciucanii câştigând acasă cu 4-2.

Cele două rivale s-au întâlnit până acum de 5 ori. De 4 ori în campionat şi o dată în Cupa României. Bilanţul întâlnirilor înseamnă câte două victorii pentru fiecare echipă, un alt meci încheindu-se la egalitate.