Futsal / Play-off / Et. 1: Dunărea – Informatica, luni, 1 aprilie, ora 18.00

Futsal / Play-off / Et. 1: Dunărea – Informatica, luni, 1 aprilie, ora 18.00

Primul joc din cadrul Grupei A a play-off-ului ligii I la futsal va avea loc la Călăraşi. Luni, 1 aprilie, începând cu ora 18.00, în Sala Polivalentă Ion C. Neagu, Futsal Club Dunărea se va afla faţă în faţă cu Informatica Timişoara, campiona en-titre.

În cadrul sezonului regular, bănăţenii au câştigat partida din tur cu 3-2 (joc disputat la Timişoara pe 17 septembrie 2018). În retur, scorul a fost egal, 4-4, meciul desfăşurându-se la Călăraşi pe 24 noiembrie 2018.

Partida va fi arbitrată de tandemul Ionuţ Smeu (Brăila) – Florin Macovei (Galaţi). Rezervă este gălăţeanul, Marian Carp. Observator a fost desemnat Marius Mititelu (Bucureşti).

Dunărea a încheiat prima parte a stagiunii pe locul 4 cu 33 de puncte iar Informatica pe 5 cu 31 de puncte.

Până acum, Dunărea şi Informatica s-au întâlnit de 9 ori în campionat (de 8 ori în cadrul sezonului regular şi o dată în play-off) şi o dată în Cupa României (optimi de finală – ediţia 2017-2018). Bănăţenii au 8 victorii, un meci s-a încheiat egalitate, Dunărea câştigând o singură dată (2 septembrie 2016, la Călăraşi, scor 5-3!).

Prima confruntare a avut loc pe 23 noiembrie 2015 la Timişoara, Informatica impunându-se cu 5-3.

Ultimul duel s-a consumat la Călăraşi, pe 24 noiembrie 2018, Dunărea şi Informatica terminând la egalitate, 4-4.

 

Seria A / Program jocuri

Et. 1 / 1 aprilie, ora 18.00: Dunărea – Informatica Timişoara

Et. 2 / 3 aprilie: Imperial WET M. Ciuc – Dunărea

Et. 3 / 6 aprilie: Informatica Timişoara – Imperial WET

Et. 4 / 20 aprilie: Informatica Timişoara – Dunărea

Et. 5 / 26 aprilie: Dunărea – Imperial WET

Et. 6 / 4 mai: Imperial WET – Informatica Timişoara

Clasament Seria A

1. Imperial WET M. Ciuc – 3 puncte

2. Dunărea Călăraşi – 1 punct

3. Informatica Timişoara – 0 puncte

 

Confruntări directe all – time

Ediţia 2018-2019

Et. 2 / 17.09.2018 Informatica – Dunărea 3-2

Et. 11 / 24.11.2018 Dunărea – Informatica 4-4

Ediţia 2017-2018

Et. 1 / 28.08.2017 Dunărea – Informatica 2-4

Et. 10 / 14.11.2017 Informatica – Dunărea 7-1

Ediţia 2016-2017

Et. 2 / 02.09.2016 Dunărea – Informatica 5-3

Et. 13 / 28.11.2016 Informatica – Dunărea 3-2

Play – off: 19.04.2017 Dunărea – Informatica 0-6

Cupa României / Optimi de finală: 06.02.2017 Dunărea – Informatica 0-1

Ediţia 2015 – 2016

Et. 12 / 23.11.2015 Informatica – Dunărea 5-3

Et. 25 / 11.04.2016 Dunărea – Informatica 2-3

 

Seria B / Program jocuri

Et. 1 / 31 martie, ora 18.00: FK Odorheiu Secuiesc – United Galaţi

Et. 2 / 3 aprilie: Autobergamo Deva – FK Odorheiu Secuiesc

Et. 3 / 6 aprilie: United Galaţi – Autobergamo Deva

Et. 4 / 20 aprilie: United Galaţi – FK Odorheiu Secuiesc

Et. 5 / 26 aprilie: FK Odorheiu Secuiesc – Autobergamo Deva

Et. 6 / 4 mai: Autobergamo Deva – United Galaţi

Clasament Grupa B

1. United Galaţi – 3 puncte

2. Autobergamo Deva – 1 punct

3. FK Odorheiu Secuiesc – 0 puncte.

 

Finala se va desfăşura între ocupantele primului loc din cele două serii. Câştigătoarea va fi stabilită în urma disputării a 5 jocuri.

În finala mică se vor duela ocupantele locului 2 din cele două Serii.