Viitorul Ileana - Victoria Chirnogi, finala Cupei României – Faza județeană

Astăzi au avut loc partidele din cadrul semifinalelor Cupei României – Faza județeană la fotbal.

Viitorul Ileana s-a impus clar, la Grădiștea, cu 4-0 în fața Avântului din Pietroiu și se califică în premieră în finala competiției. Viitorul a condus la pauză cu 1-0, reușind să înscrie alte 3 goluri în partea secundă. Avântul Pietroiu a fost însoțită la meci, ba chiar coordonată de pe bancă de primarul Aniel Nedelcu Pațurcă.

Adversara Viitorului din ultimul act va fi Victoria Chirnogi care a câștigat cu 2-1 duelul de la Mânăstirea cu Dunărea Ciocănești. Chirnogenii, care au condus la pauză cu 2-0, revin în finală după o absență de 6 ani.

Cele două viitoare rivale se cunosc, ambele activând în cadrul Seriei B a sezonului regulat al ligii a 4-a.