Se știu primele două echipe calificate în sferturile Cupei României – Faza județeană

Sâmbătă au avut loc primele două dueluri din cadrul optimilor de finală ale Cupei României – Faza județeană la fotbal.

Dunărea Grădiștea a câștigat fără probleme confruntarea de la Dragalina cu Unirea, scor 6-1 iar Victoria Lehliu s-a impus pe terenul ultimei clasate în Seria A, Conpet Ștefan cel Mare cu 5-2. Câștigătoarele merg mai departe, în sferturi.

Partida Colinele Argeșului Mitreni – Victoria Chirnogi, programată astăzi, nu s-a mai disputat.

Duminică, de la miezul zilei, este programat, la Borcea. meciul dintre Avântul Pietroiu și Spicul Vâlcelele. Ultima confruntare directă dintre cele două viitoare rivale a avut loc, în campionat, în urmă cu o săptămână, tot la Borcea, Spicul câștigând cu 8-0!

Restul partidelor vor avea loc anul viitor, pe 25 februarie.