Se ştiu primele 7 echipe calificate în 16-imile Cupei României!

Se ştiu primele 7 echipe calificate în 16-imile Cupei României!

Marţi după-amiază au avut loc primele 7 partide din cadrul fazei a 4-a a Cupei României la fotbal, ediţia naţională 2019 – 2020.

Sănătatea Cluj, UTA Arad, Ripensia Timişoara, U Craiova, CS Mioveni, Turris Turnu Măgurele şi Foresta Suceava sunt primele echipe calificate în 16-imi.

Miercuri vor avea loc ultimele 11 partide. De la ora 17.00, în Regie, se joacă FC Rapid – Dunărea Călăraşi. Arbitrată de Viorel Flueran din Craiova, partida va fi televizată.

Program jocuri FAZA a 4-a

Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – Fotbal Comuna Recea 3-1

Crişul Chişineu Criş – UTA Arad 1-3

Ghiroda şi Giarmata Vii – Ripensia Timișoara 1-3

Vediţa Coloneşti M.S. – U Craiova  1-2 d. prel (0-0, 1-1)

Flacăra Moreni – CS Mioveni 1-2

SC Popeşti-Leordeni – Turris-Oltul Turnu Măgurele  1-2

Foresta Suceava – Aerostar Bacău 2-1

 

Miercuri, 11 septembrie, ora 16.30

CSM Reșița – ASU Politehnica Timișoara

ACS Industria Galda – Avântul Reghin

Metalul Buzău – CSM Focşani

Flacăra Horezu – FC Argeș

CS Făurei – Farul Constanța

CS Tunari – Metaloglobus București

Sportul Snagov – Petrolul Ploiești

CSC Sânmartin – Universitatea Cluj

CSA Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna

Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

Miercuri, 11 septembrie, ora 17.00

Fotbal Club Rapid – Dunărea Călărași (televizat)

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Ce urmează:

Şaisprezecimile de finală: 24 - 26 septembrie 2019

- participă 32 de echipe: 18 echipe calificate din faza a IV-a naţională şi 14 echipe din Liga 1. Se vor disputa 16 meciuri.

Optimile de finală: 29 - 31 octombrie 2019.

Sferturile de finală: 3 - 5 martie 2020

Semifinalele, manşa tur: 21 - 23 aprilie 2020

Semifinalele, manşa retur: 12 - 14 mai 2020

Finala: 23 mai 2020