Programul meciurilor din „16”-imile Cupei României. CSC Sânmartin – Dunărea, sâmbătă, 28 noiembrie, ora 13.30

În perioada 27-30 noiembrie 2020 sunt programate partidele din șaisprezecimile Cupei României, ediția 2020-2021, fază în care intră în competiție și cluburile din Liga 1.

Dunărea Călărași va juca în deplasare cu CSC Sânmartin (L3), partida fiind programată sâmbătă, 28 noiembrie de la ora 13.30. Meciul nu e televizat.

Jocurile din şaisprezecimile, optimile şi sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă.

Partidele se vor desfăşura în conformitate cu prevederile articolului 30 din ROAF, “Organizarea şi programarea Cupei României”. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

20:45: Gloria Buzău – FCSB*

*Meciurile sunt transmise în dicret de DigiSport, TV Telekom Sport  și Look Plus.