Înainte Modelu şi Mostiştea Ulmu, eliminate din Cupa României

Înainte Modelu şi Mostiştea Ulmu, eliminate din Cupa României

Miercuri au avut loc majoritatea partidelor din cadrul turului 2 al Cupei României – ediţia 2019 – 2020. Atât Înainte Modelu cât şi Mostiştea Ulmu au fost eliminate.

Jucând acasă, modelenii au fost depăşiţi clar de SC Popeşti Leordeni cu 5-0. Cristian Onţel (45 – pen. şi 83), Gabriel Bragă (48, 53 din pen.) şi George Moldoveanu trecându-şi numele pe lista marcatorilor.

Mostiştea Ulmu a condus-o pe Steaua cu 1-0 (gol marcat de Mihai Alexandru în minutul 57) însă gazdele au întors rezultatul, partida încheindu-se 2-1. Steaua a punctat prin Andrei Antohi (65) şi Liviu Băjenaru (90+1).

Agricola Borcea a părăsit competiţia încă din primul tur.

Etapa a 2-a / Rezultate

SĂNĂTATEA DARABANI (BT) -  FORESTA SUCEAVA(SV)  0-3

Meciul nu s-a disputat. Echipa gazdă a anunţat FRF că nu poate organiza jocul.

VIITORUL LITENI (SV) - CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ (NT)  5-6, după lovituri de departajare (2-2 după 90 de minute şi 120 de minute, 3-4 la loviturile de departajare)

UNIREA MIRCEŞTI(IS) - ŞTIINŢA MIROSLAVA (IS)   3-2

VIITORUL CURIŢA (BC) -  KSE TÂRGU SECUIESC (CV)  0-1

ACS UNIVERSITATEA DUNĂREA DE JOS GALAŢI (GL) - CSM FOCŞANI(VN)  1-2

AVÂNTUL ZĂRNEŞTI (BZ) - METALUL BUZĂU (BZ) 5-6 în prelungiri (5-5 după 90 de minute)

Meciul a fost întrerupt în minutul 108, după ce Metalul Buzău a primit un penalty, iar spiritele s-au încins pe teren. Cel mai probabil, rezultatul final va fi decis de Comisia de Disciplină şi Etică a FRF.

VIITORUL IANCA (BR) -CS FĂUREI(BR)  2-3

BĂRĂGANUL CIULNIŢA (IL) -  UNIREA SLOBOZIA(IL)  2-5

ÎNAINTE MODELU (CL) -  SC POPEŞTI LEORDENI (IF)   0-5

Au marcat: Cristian Onţel (45 - pen., 83), Gabriel Bragă (48, 53 - pen.), George Moldoveanu (67)

STEAUA BUCUREŞTI (B) - MOSTIŞTEA ULMU (CL)  2-1

Au marcat: Andrei Antohi (65), Liviu Băjenaru (90+1 - pen.) / Alexandru Mihai (57)

VIITORUL DOMNEŞTI (IF) -  CS TUNARI(IF)   0-9

FLACĂRA MORENI (DB) - FC PUCIOASA (DB)  4-1, după prelungiri (1-1 după 90 de minute)

PRECIZIA SĂCELE (BV) - OLIMPIC CETATE RÂŞNOV (BV)  1-6

AJAX BOTOROAGA (TR) - CSM ALEXANDRIA (TR)    1-3

REAL BRADU (AG) -  VEDIŢA COLONEŞTI (OT)  0-3

Nu s-a disputat, deoarece jucătorii gazdelor nu au avut viza medicală pe carnetele de joc.

CS CÂRCEA (DJ) - ACSO FILIAŞI (DJ)   3-4

MINERUL COSTEŞTI (VL) - FLACĂRA HOREZU (VL)  2-3

INTER PETRILA (HD) - METALURGISTUL CUGIR (AB)   3-2

VOINŢA LUPAC (CS) - CS HUNEDOARA (HD)   1-0

CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII (TM) - CSC DUMBRĂVIŢA (TM)   3-1

PROGRESUL PECICA (AR) -  CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ (AR)  2-3

NAŢIONAL SEBIŞ (AR) - GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR)  0-2

OLIMPIA MCMXXI SATU MARE (SM) - CSC SÂNMARTIN (BH)  0-5

AFC UNIREA 1924 (AB) - INDUSTRIA GALDA (AB)  1-2

CS FLOREŞTI (CJ) -  UNIREA DEJ (CJ)   0-4

STICLA ARIEŞUL TURDA (CJ) - SĂNĂTATEA CLUJ (CJ)   2-3

MĂGURA CISNĂDIE (SB) - ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV (BV)  2-0

UNIREA UNGHENI (MS) - AFC ODORHEIU SECUIESC (HR)  2-1

Miercuri, 14 august, ora 20:00

VICTORIA CUMPĂNA (CT) - PESCĂRUŞUL SARICHIOI JUNIOR (TL)

Joi, 15 august, ora 17:30

ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA (BN) - AVÂNTUL REGHIN (MS)

sursa www.liga2.ro

 

Ce urmează

Faza a III-a: 28 august 2019

- participă 54 de echipe: 30 de echipe calificate din faza a II-a naţională, 13 echipe din Liga 3 şi 11 echipe din Liga 2. Se vor disputa 27 meciuri.

Faza a IV-a: 10-12 septembrie 2019

- participă 36 de echipe: 27 echipe calificate din faza a III-a naţională şi 9 echipe din Liga 2. Se vor disputa 18 meciuri.

Şaisprezecimile de finală: 24 - 26 septembrie 2019

Optimile de finală: 29 - 31 octombrie 2019

Sferturile de finală: 3 - 5 martie 2020

Semifinalele, manşa tur: 21 - 23 aprilie 2020

Semifinalele, manşa retur: 12 - 14 mai 2020

Finala: 23 mai 2020