Dunărea Ciocăneşti şi Agricola Borcea vor fi adversare în faza a 2-a a Cupei României, duelul fiind programat miercuri, 11 august, la Ciocăneşti, începând cu ora 17.30 de minute.
În prima fază, Dunărea a trecut de Înainte Modelu cu 6-5, după executarea loviturilor de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare). Acelaşi scor, 5-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 3-4 la lovituri de departajare) s-a înregistrat şi în meciul susţinut de Agricola în deplasare cu CS Făurei.
În faza a 2-a vor participa 76 de echipe, 41 calificate din faza I, şi altele 35 din Liga 3, fiind programate 38 de meciuri.
Partide | Faza a 2-a a Cupei României
Miercuri, 11 august 2021, ora 17:30
Progresul Spartac – Steaua
CS Cârcea – ACSO Filiaşi
FC Avrig – FC Braşov
Kids Tâmpa Braşov – SR Braşov
Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti
CS Hunedoara – CSM Deva
Progresul Ezeriş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
CSC Dumbrăviţa – Şoimii Lipova
Avântul Periam – Progresul Pecica
Lotus Băile Felix – Crişul Chişineu Criş
Foresta Tileagd – CA Oradea
CSM Satu Mare – Minaur Baia Mare
Progresul Şomcuta Mare – Gloria Bistriţa-Năsăud
Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău
Sportul Beclean – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda
Voinţa Stremţ – Industria Galda
Metalurgistul Cugir – CSC Şelimbăr
Unirea Ungheni – Avântul Reghin
Dante Botoşani – Foresta Suceava
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi
Ştiinţa Miroslava – Ceahlăul Piatra Neamţ
Sporting Juniorul Vaslui – Huşana Huşi
Sporting Lieşti – SC Oţelul Galaţi
Viitorul Curiţa – AFC Odorheiu Secuiesc
Inizio Focşani – CSM Focşani
Sportul Chiscani – Dacia Unirea Brăila
Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Ianca
Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat
CS Năvodari – Axiopolis Sport Cernavodă
Dunărea Ciocăneşti – Agricola Borcea
SC Popeşti Leordeni – CS Afumaţi
Asalt Bucureşti – CS Tunari
CSM Alexandria – Sporting Roşiori
CSO Plopeni – CS Blejoi
Flacăra Moreni – FC Pucioasa
Sparta Râmnicu Vâlcea – Unirea Bascov
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti
Meciurile se desfășoară pe terenul echipei mai slab clasate la finalul sezonului trecut.
Faza a 3-a e programată 25 august 2021. Vor participa 52 de echipe: 38 calificate din Faza a II-a şi 14 echipe din Liga 2. Atunci se vor disputa 26 de meciuri.