În intervalul 24 - 26 septembrie sunt programate partidele din cadrul şaisprezecimilor de finală ale Cupei României, ediţia 2019 – 2020. În această fază a competiţiei KO participă 14 cluburi din Liga 1, 11 din Liga 2 şi 7 din Liga 3.
Jocurile din şaisprezecimile, optimile şi sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. În cazul în care unul sau mai multe meciuri urmează să fie televizate şi sunt programate în nocturnă, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalaţie de iluminat, jocul respectiv va fi programat pe un stadion din localitatea cea mai apropiată, care îndeplineşte condiţiile regulamentare necesare disputării jocului şi televizării.
Program jocuri
Marţi, 24 septembrie, ora 16:30
Flacăra Horezu – Astra Giurgiu
Stadion: Treapt (Horezu - Vâlcea);
Foresta Suceava - Gaz Metan Mediaş
Stadion: Areni (Suceava);
UTA Arad - Dinamo - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Motorul (Arad);
Metalul Buzău - FK Csikszereda
Stadion: ”Cornel Negoescu” (Buzău);
Marţi, 24 septembrie, ora 18:00
Turris-Oltul Turnu Măgurele - Academica Clinceni
Stadion: Municipal (Turnu Măgurele - Teleorman);
Marţi, 24 septembrie, ora 19:15
Concordia Chiajna - FC Voluntari - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Concordia (Chiajna - Ilfov);
Marţi, 24 septembrie, ora 21:30
U Craiova 1948 SA - Universitatea Cluj - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Ion Oblemenco” (Craiova - Dolj);
Miercuri, 25 septembrie, ora 16:00
Chindia Târgovişte - FC Hermannstadt - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Ilie Oană” (Ploieşti - Prahova);
Miercuri, 25 septembrie, ora 16:30
CS Făurei - CS Mioveni
Stadion: Orăşenesc (Făurei - Brăila);
Industria Galda - Petrolul Ploieşti
Stadion: Galda Arena (Galda de Jos - Alba);
Miercuri, 25 septembrie, ora 18:45
CSM Reşiţa - Universitatea Craiova - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Ion Oblemenco” (Craiova - Dolj);
Miercuri, 25 septembrie, ora 21:30
FC Botoşani - CFR Cluj - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Municipal (Botoşani);
Joi, 26 septembrie, ora 16:30
Ripensia Timişoara - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Stadion: Electrica (Timişoara - Timiş);
Sănătatea Cluj - Viitorul Constanţa - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca - Cluj);
Joi, 26 septembrie, ora 18:45
Rapid - Politehnica Iaşi - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Gloria (Buzău);
Joi, 26 septembrie, ora 21:30
Metaloglobus Bucureşti - FCSB - DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Anghel Iordănescu” (Voluntari - Ilfov);