Cupa României / Mostiştea – CSM Olteniţa, în faza I. Vezi cu cine va juca Agricola!

Cupa României / Mostiştea – CSM Olteniţa, în faza I. Vezi cu cine va juca Agricola!

Vineri a avut loc la sediul FRF tragerea la sorţi a partidelor din cadrul Fazei I a Cupei României – Ediţia naţională 2019 / 2020, programată miercuri, 31 iulie.

Câştigătoarea Cupei României – Faza judeţeană, Mostiştea Ulmu va întâlni, acasă, pe CSM Olteniţa, în vreme ce Agricola Borcea va juca în deplasare cu Bărăganul Ciulniţa.

Meciurile se dispută într-o singură manşă. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se joacă încă două reprize de prelungiri, iar, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

Faza I / Miercuri, 31 iulie

Viitorul Albeşti - Sănătatea Darabani

Viitorul Liteni - Şomuz Fălticeni

Unirea Mirceşti - CSM Paşcani

Bradu Borca - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ

CSM FC Vaslui - Viitorul Curiţa

Avântul Zărneşti - Mausoleul Mărăşeşti

CS Gheorgheni - AFC Odorheiu Secuiesc

FC Păpăuţi - KSE Târgu Secuiesc

Viitorul Ianca - Sportul Chiscani

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - Sporting Lieşti

CSM Râmnicu Sărat - CS Făurei

Pescăruşul Sarichioi Junior - CS Medgidia

Victoria Cumpăna - Axiopolis Sport Cernavodă

Bărăganul Ciulniţa - Agricola Borcea

Steaua Bucureşti - CS Mihai Bravu

Vulturii Pasărea - Viitorul Domneşti

CS Blejoi - Flacăra Moreni

Precizia Săcele - AFC Hărman

Mostiştea Ulmu - CSM Olteniţa

Ajax Botoroaga - Sporting Roşiori

Recolta Gura Şuţii - Real Bradu

Minerul Costeşti - Unirea Bascov

CSM Slatina - Vediţa Coloneşti

CS Cârcea - CS Strehaia

Unirea Cruşeţ - Inter Petrila

LPS Cetate Deva - CS Hunedoara

Voinţa Lupac - CSM Lugoj

Millenium Giarmata - CSC Ghiroda şi Giarmata Vii

Avântul Periam - Progresul Pecica

Măgura Cisnădie - FC Avrig

Voinţa Stremţ - AFC Unirea 1924

CS Ocna Mureş - Industria Galda

CSC Sânmartin - Unirea Tăşnad

Olimpia MCMXXI Satu Mare - SCM Zalău

CS Floreşti - CS Iernut

Unirea Ungheni - MSE Târgu Mureş

ACS Dumitra - ACS Unu Fotbal Club Gloria

Progresul Şomcuţa Mare - Unirea Dej

În etapa naţională a Cupei României, ediţia 2019/2020, vor participa un total de 145 de echipe, calificate astfel: 14 echipe din campionatul Liga 1, 20 echipe din campionatul Liga 2, 69 echipe din campionatul Liga 3 şi 42 echipe câştigătoare ale etapei de judeţ.

Programul etapei naţionale este următorul:

Faza I: 31 iulie 2019

- participă 76 de echipe: 42 de echipe calificate din faza pe judeţ şi 34 echipe din Liga 3. Se vor disputa 38 de meciuri.

Faza a II-a: 14 august 2019

- participă 60 de echipe: 38 de echipe calificate din faza I naţională şi 22 echipe din Liga 3. Se vor disputa 30 de meciuri.

Faza a III-a: 28 august 2019

- participă 54 de echipe: 30 de echipe calificate din faza a II-a naţională, 13 echipe din Liga 3 şi 11 echipe din Liga 2. Se vor disputa 27 meciuri.

Faza a IV-a: 10-12 septembrie 2019

- participă 36 de echipe: 27 echipe calificate din faza a III-a naţională şi 9 echipe din Liga 2. Se vor disputa 18 meciuri.

Şaisprezecimile de finală: 24 - 26 septembrie 2019

- participă 32 de echipe: 18 echipe calificate din faza a IV-a naţională şi 14 echipe din Liga 1. Se vor disputa 16 meciuri.

Optimile de finală: 29 - 31 octombrie 2019

Sferturile de finală: 3 - 5 martie 2020

Semifinalele, manşa tur: 21 - 23 aprilie 2020

Semifinalele, manşa retur: 12 - 14 mai 2020

Finala: 23 mai 2020