Cupa României | Chindia – Universitatea Craiova, primul duel din sferturi

Chindia Târgoviște și Universitatea Craiova deschid seria jocurilor din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României, ediția 2020-2021. Partida, programată marți, 2 martie de la ora 20.30 de minute pe arena Crâng din Buzău, va fi arbitrată de un trio bucureștean alcătuit din Horia Mladinovici – Mircea Grigoriu și Mircea Orbuleț. Rezerva, Adrian Cojocaru vine de la Galați.

Chindia și Universitatea s-au confruntat sâmbătă, tot la Buzău, în campionat, târgoviștenii câștigând surprinzător cu 1-0.

Miercuri, 3 martie vor avea loc alte două partide, faza sferturilor încheindu-se joi la Călărași odată cu finalul meciului Dunărea – Dinamo (ora de start 20.00)