AJF Călărași | Au fost stabilite jocurile din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României – faza județeană

Joi, 1 iulie s-au desfășurat ultimele două dueluri din optimile de finală ale Cupei României – faza județeană la fotbal, ediția 2020-2021. Ambele partide s-au încheiat cu același scor 1-2, în favoarea „vizitatoarelor”, Venus Independența și respectiv Dunărea Ciocănești.

Echipele calificate în sferturi sunt: Victoria Potcoava, Speranța Plumbuita, Conpet Ștefan cel Mare, Venus Independența, Dunărea Ciocănești, Progresul Fundulea, ACS Roseți și Dunărea Grădiștea care s-a calificat fără să joace în optimi.

Partidele din sferturi sunt programate în zilele de 3 și 4 iulie, de la ora 17.30 de minute.