Liga a 4-a / Unirea, punctaj maxim şi după runda a 7-a. Dunărea Ciocăneşti e pe drumul cel bun!

Liga a 4-a / Unirea, punctaj maxim şi după runda a 7-a. Dunărea Ciocăneşti e pe drumul cel bun!

Sâmbătă după-amiază au avut loc duelurile din cadrul etapei a 7-a a campionatului judeţean de fotbal. Ocupanta primului loc, Unirea Mânăstirea a bifat a 7-a victorie stagională învingând acasă cu 5-2 pe Unirea Dragalina. Aflată pe 2, Venus a câştigat cu 3-1 pe terenul unei nou – promovate, Petrolul Ileana. Scorul etapei s-a înregistrat la Olteniţa acolo unde ACSM s-a impus cu 9-0 în faţa Conpetului. Dunărea Ciocăneşti pare să fi ieşit din criză învingând în deplasare cu 7-0 pe ultima clasată, Vulturii Gălbinaşi. În derby-ul zilei de la Lehliu Gară, Victoria a dispus cu 2-0 de Dunărea Grădiştea.

Iată mai jos rezultatele complete ale rundei.

Etapa a 7-a / Rezultate

Vulturii Gălbinaşi – Dunărea Ciocăneşti 0-7

Victoria Lehliu – Dunărea Grădiştea 2-0

Tricolorul Jegălia – Spicul Vâlcelele 2-3

Progresul Fundulea – Partizan Crivăţ 3-1

Steaua Radovanu – Viitorul Curcani 2-4

Petrolul Ileana – Venus Independenţa 1-3

ACS Roseţi – Victoria Chirnogi 1-2

Unirea Mânăstirea – Unirea Dragalina 5-2

CSM Olteniţa – Conpet Şt. Cel Mare 9-0

                                                                                                    

Clasament

  1. Unirea Mânăstirea      7   7   0   0   27-7    21
  2. Venus Independenţa  7   6   1   0   42-6    19
  3. CSM Olteniţa                7   6   0   1   28-2    18
  4. Victoria Chirnogi          7   6   0   1   24-8    18
  5. Spicul Vâlcelele            7   5   0   2   22-15  15
  6. Viitorul Curcani            7    4   2   1  23-16  14
  7. Partizan Crivăţ              7   4   1   2   19-14  13
  8. Progresul Fundulea     7    3   0   3   14-14  12
  9. Dunărea Grădiştea      7    3   2   2   17-12  11
  10. Victoria Lehliu             7   2   2   3   13-14    8
  11. Unirea Dragalina       7    2   1   4   13-20    7
  12. Dunărea Ciocăneşti   7    2   0   5  14-14     6
  13. ACS Roseţi                   7   2   0   5   13-20     6
  14. Tricolorul Jegălia        7   2   0   5   12-21    6
  15. Petrolul Ileana            7    2   0   5  13-29     6
  16. Steaua Radovanu       7    1   1   5   20-28    4
  17. Conpet Şt. Cel Mare   7    0   0   7    7-37     0
  18. Vulturii Gălbinaşi        7    0   0   7    9-53     0

Etapa a 8-a / Sâmbătă, 21 septembrie, ora 17.00

Dunărea Ciocăneşti – Conpet Ştefan cel Mare

Unirea Dragalina – CSM Olteniţa

Victoria Chirnogi – Unirea Mânăstirea

Venus Independenţa – ACS Roseţi

Viitorul Curcani – Petrolul Ileana

Partizan Crivăţ – Steaua Radovanu

Spicul Vâlcelele – Progresul Fundulea

Dunărea Grădiştea – Tricolorul Jegălia

Vulturii Gălbinaşi – Victoria Lehliu