Liga a 4-a / Surprize majore la Olteniţa şi Mânăstirea. Vezi rezultatele rundei a 11-a!

Liga a 4-a / Surprize majore la Olteniţa şi Mânăstirea. Vezi rezultatele rundei a 11-a!

Sâmbătă după-amiază au avut loc partidele din cadrul etapei a 11-a a campionatului judeţean de fotbal, una a surprizelor majore.

CSM Olteniţa a pierdut duelul de pe teren propriu în faţa celor de la Viitorul Curcani, scor 2-3. Eşec şi pentru Unirea Mânăstirea, tot acasă, 1-2 cu Partizan Crivăţ.

Victoria Chirnogi n-a mişcat în front la Dragalina cadând cu 1-5 în faţa Unirii.

Venus Independenţa şi-a apărat blazonul câştigând cu 3-0 la Ştefan cel Mare în faţa Conpetului.

Iată mai jos rezultatele complete;

 

Etapa a 11-a / Sâmbătă, 12 octombrie, ora 16.00

Tricolorul Jegălia – Dunărea Ciocăneşti 2-2

Progresul Fundulea – Victoria Lehliu 1-3

Steaua Radovanu – Vulturii Gălbinaşi 4-0

Petrolul Ileana – Dunărea Grădiştea 7-5

ACS Roseţi – Spicul Vâlcelele 1-1

Unirea Mânăstirea – Partizan Crivăţ 1-2

CSM Olteniţa – Viitorul Curcani 2-3

Conpet Şt. cel Mare – Venus Independenţa 0-3

Unirea Dragalina – Victoria Chirnogi 5-1                                                                                              

Clasament

  1. Venus Independenţa  11   10   1   0   53-8     31
  2. CSM Olteniţa                11     8   0   3   42-10   24
  3. Unirea Mânăstirea      11     8   0   3   32-13   24
  4. Victoria Chirnogi          11     8   0   3   35-23   24
  5. Partizan Crivăţ              11     7   2   2  35-19    23
  6. Spicul Vâlcelele            11     7   2   2  31-19    23
  7. Progresul Fundulea     11     6   0   5   20-18   18   
  8. Dunărea Grădiştea      11     5   2   4   28-22   17
  9. Viitorul Curcani            11     6   2   3   31-27   17
  10. Dunărea Ciocăneşti   11     5   1   5   36-19   16
  11. Victoria Lehliu            11     4   2   5   26-24   14
  12. Tricolorul Jegălia       11      4   1   6   19-27   13
  13. ACS Roseţi                  11     3   2   6   24-27   11
  14. Unirea Dragalina      11      2   1   8   20-36   10
  15. Petrolul Ileana           11     3   0   8   21-46     9
  16. Steaua Radovanu      11     2   2   7   28-40     8
  17. Conpet Şt. Cel Mare 11     1   0   10  12-56     3
  18. Vulturii Gălbinaşi      11     0   0   11  12-71     0

Etapa a 12-a / Sâmbătă, 19 octombrie, ora 16.00

Dunărea Ciocăneşti – Victoria Chirnogi

Venus Independenţa – Unirea Dragalina

Viitorul Curcani – Conpet Şt. cel Mare

Partizan Crivăţ – CSM Olteniţa

Spicul Vâlcelele – Unirea Mânăstirea

Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi

Vulturii Gălbinaşi – Petrolul Ileana

Victoria Lehliu – Steaua Radovanu

Tricolorul Jegălia – Progresul Fundulea