Sâmbăta trecută s-au desfăşurat partidele contând pentru runda a 10-a a campionatului judeţean de fotbal.
În derby-ul etapei, Venus s-a impus clar în faţa olteniţenilor de la ACSM cu 4-0, toate golurile fiind marcate în primele 45 de minute ale confruntării.
Victoria Chirnogi s-a distrat cu Conpet, câştigând acasă cu 8-1. Şi Unirea Mânăstirea a obţinut toate cele 3 puncte învingând în deplasare pe Viitorul Curcani cu 2-0
Vulturii Gălbinşaşi a câştigat pe teren, scor 3-2, duelul de la Curcani cu Progresul Fundulea însă marţi la Comisia de Disciplină şi Etică, partida a fost omologată cu 0-3 întrucât gazdele n-au respectat numărul minim de jucători U21 pe teren
Iată mai jos casetele tehnice ale meciurilor desfăşurate sâmbătă
Venus Independenţa – ACSM Olteniţa 4-0
Au marcat: Constantin Alexe (10), Emil Ducu Ninu (31 – pen.), Cristian Chiriţă (33), Marius Ene (38)
Venus: 1. Laurenţiu Marin – 19. Laurenţiu Venţer, 3. Gabriel Chiva, 4. Florin Dumitru, 14. Ene Marius – 6. Vlăduţ Minea (18. Alexandru Ion, 85’), 7. Constantin Alexe, 19. Emil Ducu Ninu, 15. Ionuţ Andrei (13. Alexandru Zane, 67’) – 10. Cristian Chiriţă (5. Răzvan Dumitrică, 60’), 11. Alin Zaharia. Rezerve: 12. Tudor Dezmirean – 16. Mihai Pristolian
Antrenor: Ilie Zeciu
ACSM: 1. Iulian Manea – 15. Valentin Crăciun, 3. Emil Lambă, 13. Bogdan Constantin, 18. Marian Stoica, 11. Răzvan Udrea, 17. Fănel Porumbel (16. George Eftene, 75’), 8. Silviu Rotaru, 9. Alberto Stancu (19. Alexandru Udrişte, 60’), 7. Ioan Mitran, 10. Lucian Pintea. Rezerve: 34. Andrei Ştefan – 12. Sorin Budeanu, 20. Răzvan Huzuneanu.
Antrenor: Răzvan Huzuneanu
Au arbitrat: Marius Leca – Ştefan Tudor, Robert Cârlea
Observator: Iulian Bobeică
Cartonaşe galbene: G. Chiva (28), M. Ene (55), E. Ducu Ninu (68) / R. Udrea (22), F. Porumbel (29), Al. Stancu (55)
Victoria Chirnogi – Conpet Ştefan cel Mare 8-1
Au marcat: Marian Manea (27), Daniel Chirilă (54, 67), Dumitru Ion (69), Andrei Anghel (77, 82 Andrei Chiriţă (83), Costel Lisma (84) / Ion Răiculescu (48)
Victoria: 1. M. Cantacuz – 16. A. Chiriţă, 17. E. Vlaicu, 6. F. Chirică, 20. V. Harbuz (15. C. Lisma, 74’), 13. Cr. Dinu, 10. D. Chirilă (5. G. Niţă, 72’), 9. D. Ion, 8. Fl. Luiceanu (2. C. Stanciu, 46’), 7. M. Manea (11. A. Anghel, 59’), 18. Cl. Năstase. Rezerve: 23. V. Ghenea
Antrenor: Gheorghe Ioniţă
Conpet: 12. C. Barbu – 7. R. Doicin, 11. C. Vasilescu, 8. M. Preda, 15. M. Andreiu, 18. D. Muler, 19. I. Achim, 10. I. Răiculescu, 16. D. Diniţă, 5. V. Ene (25. A. Andrei, 70’), 9. D. Tase. Rezerve: 4. C. Stoica, 17. Ad. Dima
Antrenor: Cristi Barbu
Arbitri: Adrian Ilie – Petronel Nicu, Daniel Ivan
Observator: Alexandru Botea
Cartonaşe galbene: M. Manea (32), D. Chirilă (34) / R. Doicin (26), G. Tase (31, 34) / R. Doicin (26), G. Tase (31, 34)
Cartonaşe roşii: G. Tase (34 – Conpet)
Dunărea Grădiştea – Steaua Radovanu 3-1
Au marcat: Adrian Petcu (32), Ştefan Boscornea (45), Laurenţiu Nicolae (82) / Liviu Zeld (47)
Dunărea: 12. B. Găinuşe – 5. A. Radu, 3. A. Lucan, 19. C. Mihuţ, 17. I. Vasile, 16. Ad. Măciucă (20. R. Ilie, 60’), 10. V. Rădoi, 11. Ad. Petcu, 9. C. Sofrone (6. Moussa Cissoko, 55’), 21. C. Crăciun (15. I. Voicu, 85’), 13. Şt. Boscornea (18. L. Nicolae, 60’). Rezerve: 1. Ad. Stanciu – 7. M. Vasilescu, 2. C. Constantin.
Antrenor: Mircea Ştefan
Steaua: 90. N. Sturzu – 20. P. Felea, 17. E. Velicu (11. G. Nistor, 82’), 3. Al. Gheorghe, 15. A. Ioniţă, 7. I. Mirea, 10. M. Ion, 6. D. Alecu, 9. L. Zeld, 18. C. Ion, 16. G. Oprea. Rezerve: 4. M. Luican
Antrenor: Marian Luican
Arbitri: Gabriel Bondoc – Mihai Drăgănescu, Ionuţ Matei
Observator: Romeo Caramavrov
Cartonaşe galbene: - / -
Vulturii Gălbinaşi – Progresul Fundulea 0-3 (masa verde)
Partizan Crivăţ – ACS Roseţi 3-3
Au marcat: Alexandru Lalciu (22), Angelli Mustaţă (60), Robert Cotei (90+4) / Gabriel Anghel (4), Ionuţ Ţeicu (27), Marius Simion (68)
Partizan: 15. A. Grecu – 3. A. Mustaţă (14. I. Rotaru, 74’), 27. S. Drăgan, 11. Dr. Zaharia, 30. R. Vasilache, 10. I. Păun (77. Cr. Crăciun, 46’), 22. A. Ungureanu, 25. Al. Lalciu, 2. Ad. Volintiru (9. L. Marin, 46'), 8. R. Cotei, 80. T. Săndescu. Rezerve: 7. M. Dragu, 17. Fl. Merticariu.
Antrenor: Ionuţ Sotir
ACS: 1. M. Crăciun – 2. A. Florea, 4. D. Anghel, 13. C. Badea, 5. D. Chiriţă, 7. M. Ţeicu, 6. R. Bodeanu, 15. G. Anghel (26. T. Lazăr, 90+2), 14. M. Simion, 10. Fl. Perlea (11. Cr. Bărăscu, 85’), 9. A. Nicolescu (16. V. Alexandru, 78’). Rezerve: 12. M. Mănuş – 17. Cr. Cinaru, 3. M. Caloianu
Antrenor: Cristian Cinaru
Au arbitrat: Costin Dan – Florinel Dinu, Cristian Alexandru
Observator: Ion Crăciun
Cartonaşe galbene: A. Mustaţă (40, 65), S. Drăgan / D. Chiriţă (89), Cr. Bărăscu (90+2)
Cartonaşe roşii: A. Mustaţă (65 – Partizan)
Victoria Lehliu – Tricolorul Jegălia 1-2
Au marcat: Marius Cosmene (5) / Costel Iancu (75), Iulian Apostol (79)
Victoria: 1. R. Bratu – 6. Fl. Brebu, 3. M. Drăghici, 4. G. Nae, 9. G. Panaete, 7. M. Cosmene, 5. P. Cherchezeanu, 20. M. Antal, 8. B. Oprea, 10. B. Antonache (21. D. Lemnaru, 76’), 11. I. Tudor (16. Al. Stan, 70’). Rezerve: 23. G. Pantilimon – 18. M. Voinea, 14. Al. Atanasiu, 19. F. Vernescu.
Antrenor: Ninel Milea
Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Iulian Creţu, Bogdan Negoiţă
Observator: Ionel Ivanciu
Cartonaşe galbene: P. Cerchezeanu (33), G. Nae (58, 75), Fl. Brebu (78, 90) / I. Apostol (71), N. Albu (73)
Cartonaşe roşii: G. Nae (75), Fl. Brebu (90) / G. Martin (70)
Dunărea Ciocăneşti – Unirea Dragalina 9-1
Au marcat: Marius Gheorghe (14), Marian Tudor (18), Nicuşor Câinaru (29), Ionuţ Coba (43, 56, 73, 77, 81), Marian Vârban (54) / Nicolae Badea (82)
Dunărea: 77. G. Popa – 11. I. Călin, 3. M. Petrache (2. N. Păun, 58’), 6. N. Câinaru (9. B. Tudor, 60’), 15. M. Vişan, 7. M. Vârban (16. Cr. Movilă, 58’), 14. L. Badea (23. C. Ţicu, 60’), 8. Cr. Minea, 13. M. Gheorghe, 5. M. Tudor, 10. I. Coba. Rezerve: 4. G. Drumcea, 21. D. Neacşu, 24. A. Rusie.
Antrenor: Aurelian Jecu
Unirea: 1. Fl. Drumea – 9. A. Iuga (3. A. Fierbinţeanu, 72’), 8. R. Iordache, 5. M. Lucan (11. G. Niţu, 54’), 10. C. Bercăianu, 3. N. Badea, 4. Şt. Simion (14. C. Nasture, 58’), 7. M. Vasilescu, 6. G. Cristea, 2. Cr. Popa (15. Fl. Viziru, 58’), 16. A. Simion. Rezerve: 18. A. Răţoi.
Antrenor: Marius Lucan
Au arbitrat: Virgil Văleanu – Marius Tudose, Cristian Călin
Observator: Ionel Florea
Cartonaşe galbene: - / -
Spicul Vîlcelele – Petrolul Ileana 5-1
Au marcat: Silviu Matei (14, 36), Marian Şerban (28, 40), Valentin Barbu (76) / Mihăiţă Ursu (52)
Spicul: 12. M. Nuţu – 4. C. Stoenciu, 7. Cr. Munteanu (14. Cr. Dan, 78’), 22. S. Matei, 18. I. David, 21. Ov. Grigorie, 11. A. Iordache (5. M. Dorofte, 80’), 10. Ad. Angelescu, 16. M. Gheorghe (19. M. Mustaţă, 16’), 13. V. Barbu, 15. M. Şerban (9. C. Ghiţă, 88’). Rezerve: 2. I. Beia.
Antrenor: Ionuţ Beia
Petrolul: 1. M. Dumitrescu – 13. G. Răduţă, 16. T. Datcu, 5. Al. Lolea (2. M. Topai, 78’), 7. I. Constantin, 11. M. Florea, 6. I. Florea, 10. M. Ursu, 8. R. Micu, 14. Cr. Ceauşu, 4. M. Constantin (9. Fl. Lazăr, 75’). Rezerve: 15. Şt. Ghionoaie, 3. Ad. Florea.
Antrenor: Vasile Florea
Au arbitrat: Liviu Mitea – Alexandru Popa, Juan Carlos Lopez Nedelcu
Observator: Ionel Alexandru
Cartonaşe galbene: S. Matei (72), Cr. Dan (82) / I. Florea (71)
Viitorul Curcani – Unirea Mânăstirea 0-2
A marcat: Cristian Manta (34, 73)
Viitorul: 1. I. Ghenea – 14. I. Stanciu, 4. A. Ion, 10. D. Niţă (13. A. Niţă, 74’), 11. Ad. Gruia, 6. D. Deacu, 9. Ad. Prunaru, 8. Fl. Chirvăsuţă, 17. Fl. Gheorghe, 7. M. Gheorghe, 5. N. Romanescu. Rezerve: 3. Fl. Ioniţă, 16. I. Romanescu, 2. M. Bratu, 15. V. Stanciu, 12. M. Costache.
Antrenor: Elvis Gazu
Unirea: 1. C. Lazăr – 13. R. Wincentovicz, 18. M. Ion, 14. C. Stoica, 2. M. Gheorghe, 7. A. Dedu (3. Al. Papacea, 90+2), 10. Al. Şelaru, 11. C. Ana (4. I. Ciolacu, 83’), 9. Cr. Manta (17. A. Rădulescu, 80), 8. Al. Stochiţă, 25. S. Lazăr (19. S. Niculai, 65’). Rezerve: 22. G. Cotea, 20. Cr. Gheţea.
Antrenor: Gabriel Cotea
Au arbitrat: Laurenţiu Baicu – Cătălin Bratu, Adrian Jecu
Observator: George Coman
Cartonaşe galbene: Fl. Gheorghe (23), Ad. Gruia (50), N. Romanescu (66) / A. Dedu (22), Al. Stochiţă (26), S. Niculai (78), Al. Şelaru (84), I. Ciolacu (90+2)
Clasament
- Venus Independenţa 10 9 1 0 50-8 28
- CSM Olteniţa 10 8 0 2 40-7 24
- Unirea Mânăstirea 10 8 0 2 31-11 24
- Victoria Chirnogi 10 8 0 2 34-18 24
- Spicul Vâlcelele 10 7 1 2 30-18 22
- Partizan Crivăţ 10 6 2 2 33-18 20
- Progresul Fundulea 10 6 0 4 19-15 18
- Dunărea Grădiştea 10 5 2 3 23-15 17
- Viitorul Curcani 10 5 2 3 28-25 17
- Dunărea Ciocăneşti 10 5 0 5 34-17 15
- Tricolorul Jegălia 10 4 0 6 17-25 12
- Victoria Lehliu 10 3 2 5 23-23 11
- ACS Roseţi 10 3 1 6 23-26 10
- Unirea Dragalina 10 2 1 7 15-35 7
- Petrolul Ileana 10 2 0 8 14-41 6
- Steaua Radovanu 10 1 2 7 24-40 5
- Conpet Şt. Cel Mare 10 1 0 9 12-53 3
- Vulturii Gălbinaşi 10 0 0 10 12-67 0
Etapa a 11-a / Sâmbătă, 12 octombrie, ora 16.00
Tricolorul Jegălia – Dunărea Ciocăneşti
Progresul Fundulea – Victoria Lehliu
Steaua Radovanu – Vulturii Gălbinaşi
Petrolul Ileana – Dunărea Grădiştea
ACS Roseţi – Spicul Vâlcelele
Unirea Mânăstirea – Partizan Crivăţ
CSM Olteniţa – Viitorul Curcani
Conpet Şt. cel Mare – Venus Independenţa
Unirea Dragalina – Victoria Chirnogi