Liga a 4-a / Et. 14: Ionel Rădulescu va arbitra derby-ul Dunărea Ciocăneşti – Venus!

Liga a 4-a / Et. 14: Ionel Rădulescu va arbitra derby-ul Dunărea Ciocăneşti – Venus!

AJF Călăraşi programează sâmbătă, 2 noiembrie, cu începere de la ora 14.00 meciurile din cadrul etapei a 14-a a campionatului judeţean de fotbal.

Derby-ul de la Ciocăneşti dintre Dunărea şi Venus Independenţa va fi arbitrat de Ionel Rădulescu, el fiind ajutat la cele două „margini” de Ionuţ Băţan şi Laurenţiu Ruse. Observator a fost desemnat Ionel Ivanciu.

Un alt meci interesant este cel de la Grădiştea dintre Dunărea şi ACSM Olteniţa, ce va fi arbitrat de Costin Dan. Cei doi asistenţi sunt George Cojocaru şi Mihai Constantin. Observator va fi Alexandru Botea.

Iată mai jos configuraţia jocurilor precum şi arbitrii desemnaţi să oficieze sâmbătă

Etapa a 14-a /  Sâmbătă, 2 noiembrie, ora 14.00

Dunărea Ciocăneşti – Venus Independenţa

Arbitri: Ionel Rădulescu – Ionuţ Băţan, Laurenţiu Ruse

Observator: Ioonel Ivanciu

Viitorul Curcani – Victoria Chirnogi

Arbitri: Virgil Văleanu – Florinel Dinu, Alexandru Popa

Observator: Costel Stan

Partizan Crivăţ – Unirea Dragalina

Arbitri: Viorel Ciobănescu – Gheorghe Ioniţă, Ionuţ Jecu

Observator: Iulian Bobeică

Spicul Vâlcelele – Conpet Şt. cel Mare

Arbitri: Liviu Mitea – Alexandru Negoiţă, Daniel Vasile

Observator: Alexandru Ionel

Dunărea Grădiştea – CSM Olteniţa

Arbitri: Costin Dan – George Cojocaru, Mihai Constantin

Observator: Alexandru Botea

Viitorul Gălbinaşi – Unirea Mânăstirea

Arbitri: Vasilică Ruse – Robert Cîrlea, Cătălin Bratu

Observator: Marian Culea

Victoria Lehliu – ACS Roseţi

Arbitri: Marius Leca – Alexandru Dîrmon, Laurenţiu Baicu

Observator: Constantin Petre

Tricolorul Jegălia – Petrolul Ileana

Arbitri: Marius Anghel – Alexandru Nicoiu, Lopey Nedelcu Huan Carlos

Observator: Ionel Florea

Progresul Fundulea – Steaua Radovanu

Arbitri: Gabriel Bondoc – Ştefan Tudor,

Observator: George Coman

                                                                                                    

Clasament

  1. Venus Independenţa  13  12   1   0   58-8     37
  2. Unirea Mânăstirea      13  10   0   3   38-13   30
  3. CSM Olteniţa                13    9   1   3   48-14   28
  4. Partizan Crivăţ              13    8   3   2  46-23    27
  5. Victoria Chirnogi          13    8   0   5   36-29   24
  6. Spicul Vâlcelele            13    7   2   4   32-25   23
  7. Viitorul Curcani            13    7   2   4   36-30   23
  8. Dunărea Ciocăneşti     13    7   1   5   42-20   22
  9. Tricolorul Jegălia         13     6   1   6   24-28   19
  10. Victoria Lehliu            13    5   3   5   30-27   18
  11. Progresul Fundulea   13    6   0   7   21-23   18    
  12. ACS Roseţi                   13    5   2   6   37-31  17
  13. Dunărea Grădiştea    13    5   2   6   30-28   17
  14. Unirea Dragalina       13     4   1   8   23-39  13
  15. Steaua Radovanu      13    2   3    8   30-44     9
  16. Petrolul Ileana           13    3   0  10   25-52    9
  17. Conpet Şt. Cel Mare 13    1   0  12   13-69    3
  18. Vulturii Gălbinaşi      13   1   0   12   18-84    3