Liga a 4-a / Et. 13: Marius Leca va arbitra derby-ul Victoria Chirnogi – Venus

Liga a 4-a / Et. 13: Marius Leca va arbitra derby-ul Victoria Chirnogi – Venus

AJF Călăraşi programează sâmbătă, de la ora 16.00 partidele din cadrul etapei a 13-a a campionatului judeţeabn de fotbal.

Capul de afiş al rundei, Victoria Chirnogi – Venus Independenţa va fi arbitrat de Marius Leca, „ajutoarele” sale fiind Cristian Zardova şi Iulian Creţu.

Derby de tradiţie şi la Mânăstirea, între Unirea şi Dunărea Grădiştea. Duelul va fi arbitrat de un trio format din Virgil Văleanu – Adrian Ilie şi Ionuţ Jecu.

ACSM olteniţa îşi va măsura forţele cu Spicul Vâlcelele, duelul fiind condus la centru de Ionel Rădulescu, la cele două margini fiind delegaţi Robert Cârlea şi Alexandru Nicoiu.

În fine, un alt meci care va suscita un interes aparte e cel de la Fundulea, dintre Progresul şi Dunărea Ciocăneşti. „Dreptatea” va fi împărţită de Costin Dan şi ajutoarele sale, Florinel Dinu şi Gabriel Neagu.

 

Etapa a 13-a / Sâmbătă, 26 octombrie, ora 16.00

Progresul Fundulea – Dunărea Ciocăneşti

Steaua Radovanu – Tricolorul Jegălia

Petrolul Ileana– Victoria Lehliu

ACS Roseţi – Vulturii Gălbinaşi

Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea

CSM Olteniţa – Spicul Vâlcelele

Conpet – Partizan Crivăţ

Unirea Dragalina – Viitorul Curcani

Victoria Chirnogi – Venus Independenţa

                                                                                                    

Clasament

  1. Venus Independenţa  12   11   1   0   56-8     34
  2. Unirea Mânăstirea      12     9   0   3   35-13   27
  3. CSM Olteniţa                12     8   1   3   45-13   25
  4. Partizan Crivăţ              12     7   3   2  38-22    24
  5. Victoria Chirnogi          12     8   0   4   36-27   24
  6. Viitorul Curcani            12     7   2   3   36-27   23
  7. Spicul Vâlcelele            12     7   2   3   31-22   23
  8. Dunărea Ciocăneşti     12     6   1   5   40-20   19
  9. Progresul Fundulea     12     6   0   6   21-21   18   
  10. Dunărea Grădiştea    12     5   2   5   30-25   17
  11. Tricolorul Jegălia       12      5   1   6   22-28   16
  12. Victoria Lehliu            12     4   3   5   28-26   15
  13. ACS Roseţi                   12     4   2   6   27-29   14
  14. Unirea Dragalina       12      2   1   9   20-39   10
  15. Steaua Radovanu       12     2   3   7   30-42     9
  16. Petrolul Ileana            12     3   0   9   24-50     9
  17. Conpet Şt. Cel Mare  12     1   0   11  12-61    3
  18. Vulturii Gălbinaşi       12     1   0   11  16-74    3