Liga a 4-a ACERBIS / Şoc în derby-ul de la Ulmu. Mostiştea, prima înfrângere stagională

Sâmbătă după-amiază s-au disputat partidele din cadrul rundei a 14-a a ligii a 4-a ACERBIS. Cel mai aşteptat duel al etapei s-a consumat la Ulmu între Mostiştea şi Dunărea Ciocăneşti, ocupantele primelor două locuri. Au învins oaspeţii cu 1-0 (gol marcat în minutul 65). Din minutul 45, gazdele au evoluat în 10, în minutul 90 şi Dunărea Ciocăneşti rămânând în inferioritate numerică.

Rezultat surpreinzător la Fundulea, acolo unde Progresul a dispus de Victoria Chirnogi cu 3-1.

Victorie clară pentru Partizan Crivăţ la Dragalşina, 7-2 cu Unirea. Venus Independenţa a stat iar sâmbăta viitoare are oaspeţi de seamă. Vine Mostiştea Ulmu!