Liga a 4-a ACERBIS / Scor de neprezentare la Mânăstirea!

Şi dacă n-ar fi făcut deplasarea la Mânăstirea, Unirea Dragalina ar fi pierdut tot cu 3-0. Pe teren gazdele au marcat însă primul gol abia în minutul 33 prin Mirel Duţu, dezlăţuindu-se după pauză când au mai înscris alte două goluri în doar 3 minute! Antrenorul – jucător, Gabi Cotea a marcat pentru 2-0 în minutul 65, Ionuţ Coba stabilind scorul final încă din minutul 68. Unirea se impune aşadar cu 3-0 şi ocupă locul 4 cu 44 de puncte la fel ca Venus, ocupanta locului 3 însă campiona are un golaveraj mai bun. Sâmbătă, Unirea va juca în deplasare cu Victoria Dragoş Vodă.

Aflată pe 13 cu doar 24 de puncte, Unirea va primi la Dragalina vizita roseţenilor de la ACS, locul 9 cu 32 de puncte.

Unirea Mânăstirea – Unirea Dragalina 3-0

Au marcat: Mirel Duţu (33), Gabriel Cotea (65), Ionuţ Coba (68)

Unirea: 1. Dănuţ Lazăr – 18. Marian Ion, 11. Daniel Alexandru, 16. Mirel Duţu, 4. Gabriel Cotea, 3. Daniel Papacea (13. Vasile Petrescu, 85), 17. Marin Stochiţă (19. Dănuţ Moise, 81), 7. Arun Dedu, 8. Fănel Porumbel (14. Silviu Niculai, 61), 9. Cristian Manta (15. Fănel Voicu, 55), 10. Ionuţ Coba. Rezerve: 21. Florin Buciu, 20. Ioan Dumitreu, 2. Laurenţiu Ioniţă.

Antrenor: Gabriel Cotea

Unirea Dragalina: 12. Gabriel Anghel – 3. Nicolae Badea, 6. Robert Iordache, 5. Marius Lucan, 14. Cătălin Nasture 82. Cătălin Bucur, 76), 11. Gheorghe Niţu, 4. Ştefan Simion, 9. Dănuţ Simion, 16. Petruş Dimncea (18. Dorinel Tudor, 70), 10. Marian Vasilescu, 7. Vasile Neacşu. Rezervă: 13. Nicolae Stanciu

Antrenor: Marius Lucan

Au arbitrat: Vasilică Ruse – Alexandru Bratu, Adrian Ioniţă

Observator: Iulian Bobeică.

Cartonaşe galbene: Cr. Manta (20), F. Porumbel (39), M. Ion (55), A. Dedu (57) / M. Vasile (30), D. Simion (59), G. Niţu (85)