Liga a 4-a ACERBIS / Scor de maidan la Ulmu!

Mostiştea Ulmu şi-a spulberat adversarul în ultima etapă, a 28-a, desfălurată sâmbătă. Echipa antrenată de Mihai Ionescu a câştigat clar, cu 7-0, partida de acasă cu Partizan Crivăţ. Nicuşor Romanescu a deschis scorul în minutul 13, Alexandru Mihai majorându-l 12 minute mai târziu. Romanescu înscrie pentru a doua oară în minutul 35, Alexandru Gheorghe stabilind scorul pauzei în minutul 44, scor 4-0.

În minutul 61, oaspeţii rămân în 10, Albert Ungureanu fiind eliminat. Mostiştea marchează alte 3 goluri prin Saron Chirică (62), Silviu Radu (68) şi Alexandru Gheorghe (72), devenind în proporţie de 99% campioană cu 5 etape înainte de final.

Miercuri, Mostiştea va juca în deplasare cu Viitorul Curcani iar Partizan se va duela acasă cu Unirea Mânăstirea.

Mostiştea Ulmu – Partizan Crivăţ 7-0

Au marcat: Nicuşor Romanescu (13, 35), Alexandru Mihai (25), Alexandru Gheorghe (44, 72), Saron Chirică (62), Silviu Radu (68)

Mostiştea: 1. Cinstantin Laurenşiu – 17. Valentin Radu, 6. Emil Lambă, 5. Ovidiu Grigorie (16. Marian Neagu, 52’), 14. Nicuşor Filip, 10. Silviu Radu, 15. Saron Chirică (3. Ştefan Radu, 65’), 18. Alexandru Gheorghe, 7. Constantin Alexe, 8. Nicuşor Romanescu (4. Alexandru Caragea, 47’), 20. Alexandru Mihai (13. Andrei Velicu, 71’). Rezerve: 12. Răzvan Matei, 2. Mihail Moraru, 11. Alexandru Neagu

Antrenor: Mihai Ionescu

Partizan: 1. Marius Selea (23. Cristian Stoica, 71’) – 8. Andrei Zaharia, 11. Robert Stoican, 30. Alexandru Lungu (15. Florin Merticariu, 57’ – 7. Marius Dragu, 60’), 9. Adrian Marin, 6. Ionuţ Dumitrache (4. Florin Bănilă, 50’), 22. Albert Ungureanu, 20. Iordan Tudose, 77. Cristian Crăciun, 21. George Nedelcu, 10. Ionel Păun. Rezervă: 2. Adrian Volintiru

Antrenor: Tudorel Stanciu

Au arbitrat: Daniel Vasile – Laurenţiu Baicu, Bogdan Negoiţă.

Observator: Marius Leca

Cartonaşe galbene: S. Chirică (38), N. Romanescu (57) / R. Stoican (12)

Cartonaşe roşii: A. Ungureanu (Partizan – 61’)