Liga a 4-a ACERBIS / Et. 34: Cu ochii pe meciurile de la Dragalina şi Mânăstirea!

Liga a 4-a ACERBIS / Et. 34: Cu ochii pe meciurile de la Dragalina şi Mânăstirea!

Diseară începând cu ora 18.00 vor avea loc partidele din cadrul etapei a 34-a, ultima a sezonului 2018 – 2019. Cele mai aşteptate partide vor avea loc la Dragalina între Unirea şi Dunărea Ciocăneşti, respectiv Mânăstirea între Unirea şi Victoria Lehliu. Astăzi vom avea afla şi numele celei de-a 4-a echipe retrogradate. Bătălia se dă între Victoria Lehliu, locul 14 cu 32 de puncte şi Unirea Dragalina, locul 15, tot cu 32 de puncte dar cu un fgolaveraj mai slab.

Campioana Mostiştea, cu gândul deja la partidele de la baraj cu Carmen Bucureşti va juca acasă cu Victoria Chirnogi, echipă pe care a „măcelărit-o” pur şi simplu în semifinalele Cupei României căreia i-a administrat în cele 2 jocuri nu mai puţin de 21 de goluri!

Etapa a 34-a / Sâmbătă, 8 iunie, ora 18.00

Progresul Fundulea – Tricolorul Jegălia

Steaua Radovanu – Partizan Crivăţ

Dunărea Grădiştea – Viitorul Curcani

Victoria Dragoş Vodă – Spicul Vâlcelele

Unirea Dragalina – Dunărea Ciocăneşti

ACS Roseţi – Venus Independenţa

Unirea Mânăstirea – Victoria Lehliu

Mostiştea Ulmu – Victoria Chirnogi

Clasament

  1. Mostiştea Ulmu             31  27   3   1  137-12    84
  2. Dunărea Ciocăneşti     31  19   7   5    78-39    64
  3. Unirea Mănăstirea        31  18   8   5    89-50    62
  4. Venus Independenţa    31  18   2  11    90-40   56
  5. Tricolorul Jegălia          31  14   9    8    57-41   51
  6. Dunărea Grădiştea      31  15   5  11    56-57   50
  7. Victoria Chirnogi          31  15   3  13    77-65   48
  8. Partizan Crivăţ              31  15   3  13    69-69   48
  9. ACS Roseţi                   31  11 10 10    80-55    43
  10. Progresul Fundulea      31  12   6  13    41-56   42
  11. Spicul Vâlcelele            31  12   5  14    57-74   41
  12. Steaua Radovanu         31  12   2  17    64-76   38
  13. Viitorul Curcani             31  10   7  14    51-71   37
  14. Victoria Lehliu               31  10   2  19    48-77   32
  15. Unirea Dragalina          31    9   5   17   47-90   32
  16. Victoria Dragoş Vodă  31    4   4  23    24-97   16
  17. Zarea Cuza Vodă         32    2   1  29    23-118   7