Liga a 4-a ACERBIS / Egal în restanţa de la Roseţi

Miercurea trecută s-a disputat la Roseţi partida dintre ACS şi Dunărea Ciocăneşti, restanţă din cadrul etapei a 16-a, penultima a turului. Meciul s-a încheiat nedecis, 4-4. Gazdele au deschis scorul în minutul 5 prin G. Anghel, Roseţiul mărind diferenţa în minutul 8 prin Fl. Perlea. Dunărea revine în joc şi marchează primul său gol prin Cr. Movilă, în minutul 16. Prima parte se încheie la egalitate, 2-2 după ce M. Tudor înscrie în minutul 43.

Nici nu începe bine repriza secundă că Dunărea trece în avantaj după reuşita din minutul 46 a aceluiaşi M. Tudor. Finalul e destul de încins. Oaspeţii înscriu pentru 2-4, prin autogolul lui Fl. Cotitu (min. 78). ACS reporneşte motoarele iar I. Tudose (80) şi din nou Fl. Perlea (86) aduc o remiză, la un moment dat, nesperată.

Dunărea Ciocăneşti încheie turul pe locul 3 cu 33 de puncte fiind devansată de Mostiştea Ulmu, cu 43 de puncte şi Unirea Mânăstirea, cu 36.

ACS Roseţi se află înaintea startului returului pe locul 9 cu 23 de puncte.

ACS Roseţi – Dunărea Ciocăneşti 4-4

Au marcat: Gabriel Anghel (5’), Iulian Tudose (80’), Florin Perlea (8’, 86’) / Cristian Movilă (16’), Marian Tudor (43’, 46’), Florentin Cotitu (78’ – autogol)

ACS: 1. M. Mănuş – 5. D. Chiriţă (9. I. Tudose, 71’), 4. G. Anghel, 10. Fl. Perlea, 11. A. Nicolescu (7. M. Ţeicu, 73’), 17. I. Crăciun (14. M. Nicolae, 85’), 19. V. Rădoi, 15. C. Lazăr, 3. Fl. Cotitu (13. C. Badea, 77’), 2. A. Florea, 18. D. Anghel. Rezerve: 12. Cr. Cinaru, 16. M. Caloianu, 8. S. Răgălie

Antrenor: Cristian Cinaru

Dunărea: 21. C. Răduţ – 15. M. Vişan, 3. M. Petrache, 8. L. Badea, 5. M. Tudor, 18. V. Petre, 6. N. Câinaru, 11. I. Călin, 10. F. Vernescu (14. G. Drumcea, 80’), 20. Cr. Movilă, 9. B. Tudor. Rezerve: 77. Al. Bratu, 4. E. Raiu, 7. D. Cristea, 19. D. Neagu

Antrenor: Aurelian Jecu

Au arbitrat: Marius Leca – Adrian Jecu, Adrian Ilie

Observator: Costel Stan

Cartonaşe galbene: C. Lazăr (35’), A. Nicolescu (37’), I. Crăciun (73’) / F. Vernescu (50’), M. Petrache (52’), Cr. Movilă (53’)