Liga a 4-a ACERBIS / Chirnogiul s-a salvat spre final!

Dunărea Ciocăneşti a început prost partida de la Chirnogi încasând primul egal exact în primul minut. Andrei Anghel a punctat pentru Victoria care şi-a mărit diferenţa în minutul 21 prin George Crăciun. Oaspeţii reduc din diferenţă în minutul 36 pein Marian Tudor, scor 2-1, rezultat cu care se încheie şi prima repriză.

Imediat după pauză, mai exact în minutul 49, L. Badea egalează însă Dunărea trece la timonă în minutul 66 după golul semnat de Al. Preda.

Victoria reuşeşte la rândul să să restabilească egalitatea cu 5 minute înainte de final prin Andrei Chiriţă.

Dunărea obţine un punct ajungând la un total de 57, cu care ocupă locul secund. Victoria Chirnogi a strâns 42, ocupând locul 6. Miercuri, chirnogenii se deplasează la Independenţa pentru derby-ul cu Venus iar Dunărea va sta întrucât adversara sa, Zarea Cuza vodă s-a retras din campionat.

Victoria Chirnogi – Dunărea Ciocăneşti 3-3

Au marcat: Andrei Anghel (1), George Crăciun (21), Andrei Chiriţă (85) / Marian Tudor (36), Lucian Badea (49), Alexandru Preda (66)

Victoria: 1. Andrei Popescu – 16. Andrei Chiriţă, 4. Flavius Chirică, 6. Bogdan Constantin (20. Eugen Vlaicu, 74’), 13. Victor Harbuz, 15. George Crăciun 82. Cosmin Stanciu, 74’), 11. Daniel Chirilă, 17. Cristian Dinu, 18. George Niţă (3. Costin Coman, 85’), 9. Lucian Pintea, 10. Andrei Anghel (7. Răzvan Sandu, 80’). Rezerve: 12. Cătălin Mitică, 8. Alexandru Dragomir.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Dunărea: 21. Cosmin Răduţ – 15. Marius Vişan, 6. Nicuşor Câinaru, 7. Marian Vârban (11. Ionuţ Călin, 88’), 3. Marius Petrache, 4. Lucian Badea (16. Cr. Movilă, 75’), 8. Victor Petre (10. Nicuşor Nicolcea, 88’), 5. Marian Tudor, 14. Alexandru Preda, 17. Daniel Neagu (9. Bogdan Tudor, 34’), 2. Emil Sibiceanu. Rezerve: 77. Sever Smaranda, 13. Vasile Fălosu, 23. Cornel Ţicu.

Antrenor: Aurelian Jecu

Au arbitrat: Valentin Porumbel – Gabriel Neagu, Ionuţ Băţan

Observator: Ştefan Marin

Cartonaşe galbene: L. Pintea (33), B. Constantin (45), V. Harbuz (49), Cr. Dinu (69), D. Chirilă (719, C. Coman (90+4) / M. Petrache (20), V. Petre (73)