L4: Olteniţa, al 3-lea meci consecutiv fără victorie!

CSM Olteniţa rămâne în criză. Sâmbătă a bifat al 3-lea joc la rând fără victorie. După ce a pierdut confruntările cu Venus (4-0, în deplasare) şi Viitorul Curcani (2-3, acasă), Olteniţa n-a izbutit decât o remiză, 3-3, la Crivăţ, cu Partizan. Răzvan Udrea a marcat primul gol al jocului în minutul 30, însă Dragoş Zaharia a egalart cu 3 minute înainte de pauză.

La nici 3 minute de la reluare acelaşi Zaharia înscrie pentru 2-1 în CSM a egalat în minutul 83 prin Lucian Pintea. În ciuda faptului că a rămas în 10, Alexa fiind eliminat pentru cumul de cartonaşe în minutul 82, Olteniţa trece la conducere în minutul 87, graţie golului marcat tot de Pintea. Finalul e incandescent, Partizan restabilind egalitatea în minutul 90 prin Robert Cotei.

Olteniţenii coboară pe 3 cu 24 de puncte, cu 10 mai puţine decât Venus, aflată pe prima poziţie. Etapa  viitoare, elevii lui Huzuneanu se vor duela acasă cu Spiucul Vâlcelele.

Partiza a urcat pe 4 cu 24 de puncte, la fel ca Victoria Chirnogi, însă cu un golaveraj mai bun iar runda viitoare va avea o misiune mai uşoară, la Ştefan cel Mare, cu Conpet.

Partizan Crivăţ – CSM Olteniţa 3-3

Au marcat: Dragoş Zaharia (42, 48), Robert Cotei (90) / Răzvan Udrea (30), Lucian Pintea (83, 87)

Partizan: 23. I. Rotaru – 9. L. Marin (4. G. Dumitrică, 53’), 8. R. Cotei, 6. R. Stoican, 11. Dr. Zaharia, 28. A. Ungureanu (3. Ad. Volintiru, 88), 30. Al. Lalciu, 10. I. Păun (15. C. Preda, 80’), 12. T. Săndescu, 2. R. Vasilache, 77. Cr. Crăciun (7. G. Nedelcu, 25’). Rezerve: 1. M. Selea, 5. A. Filip

Antrenor: Ionuţ Sotir

CSM Olteniţa: 34. A. Ştefan – 15. V. Crăciun, 19. R. Lupaşcu, 13. B. Constantin, 3. M. Dică, 14. I. Mitran (10. L. Pintea, 55’), 8. S. Rotaru, 11. R. Udrea, 20. C. Ghiţă (9. A. Stancu, 81’), 17. F. Porumbel (18. M. Stoica, 70’), 7. Al. Alexa. Rezerve: 12. S. Budeanu, 1. I. Manea, 24. Al. Udrişte.

Antrenor: Răzvan Huzuneanu.

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Petronel Nicu, Ionuţ Matei

Observator: Costel Stan

Cartonaşe galbene: Dr. Zaharia (79) / Al. Alexe (65, 82), C. Ghiţă (75)

Cartonaşe roşii: Al. Alexe (82 – CSM Olteniţa)