L4: Dunărea Ciocăneşti, fără probleme în derby-ul cu Chirnogiul!

Dunărea Ciocăneşti n-a avut emoţii în derby-ul cu Victoria Chirnogi câştigând clar cu 4-1. Gazdele au punctat prima oară prin Coba în minutul 13 însă chirnogenii au egalat după doar 8 minute prin  Robert Vârlan. Simplu foc de paie, Dunărea trecând rapid la timonă, graţie reuşitei a aceluiaşi Coba din min. 33. După pauză Marian Vârban (50) şi Coba (68, triplă!) au adus Dunării o victorie meritată şi scontată. Este al 6-lea joc fără înfrângere pentru Ţicu&Co care au strâns 5 victorii şi un egal, golaverajul fiind pozitiv 33-6.

Cu 19 puncte în cont, Dunărea a urcat pe 8 şi se pregăteşte deja pentru duelul de la Fundulea cu Progresul, programat sâmbătă, de la ora 16.00.

De partea cealaltă, Victoria Chirnogi rămâne pe 4 cu 24 de puncte iar sâmbătă va avea o misiune extreme de dificilă. Vine Venus Independenţa, echipă decisă să obţină victoria.

Dunărea Ciocăneşti – Victoria Chirnogi 4-1

Au marcat: Ionuţ Coba (13, 33, 68), Marian Vârban (50) / Robert Vârlan (21)

Dunărea: 77. G. Popa – 11. I. Călin, 3. M. Petrache (16. Cr. Movilă, 70’), 6. N. Câinaru, 15. M. Vişan, 7. M. Vârban, 14. L. Badea, 8. Cr. Minea (23. G. Drumcea, 83’), 5. M. Tudor, 4. C. Ţicu (2. N. Păun, 76’), 10. I. Coba. Rezerve: 12. S. Smaranda, 9. B. Tudor, 20. A. Rusie, 21. D. Neagu.

Antrenor: Aurel Jecu

Victoria: 1. A. Popescu – 16. A. Chiriţă, 17. Cr. Dinu, 20. E. Vlaicu, 18. C. Năstase, 10. D. Chirilă, 14. D. Ion (13. G. Niţă, 78’), 9. R. Vârlan, 8. Al. Dragomir (2. C. Stanciu, 80’), 11. M. Magealîc (15. C. Lisma, 68’), 7. M. Manea. Rezerve: 12. M. Cantacuz

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Au arbitrat: Ionel Rădulescu – Iulian Creţu, Adrian Ilie.

Observator: Iulian Bobeică.

Cartonaşe galbene: N. Câinaru (35), C. Ţicu (58), M. Tudor (75), Cr. Movilă (77) / E. Vlaicu (44), M. Mangealîc (509, D. Chirilă (50), C. Năstase (57), D. Ion (59), A. Popescu (62), Cr. Dinu (70)