AJF Călăraşi / Se ştiu primele 7 echipe calificate în turul 3 al Cupei României – Faza judeţeană

Cupa României – Faza judeţeană la fotbal nu-şi dezminte statutul de competiţa surprizelor. Miercuri au avut loc primele 7 partide din cadrul turului 2 însă efectiv s-au disputat doar 6. Partida de la Dor Mârunt dintre Avântul şi Venus n-a mai avut loc gazdele declarând forfait. În consecinţă, echipa antrenată de Ilie Zeciu s-a calificat în turul următor.

Viitorul Dichiseni merge mai departe după ce a învins la Modelu pe Tricolorul Jegălia cu 6-3. O altă echipă dijn liga a 5-a care s-a calificat mai departe este AS Gâldău care a învins-o cu 4-2 pe Unirea Dragalina.

Nou – promovata, Petrolul Ileana a obţinut şi ea „biletul” pentru T3 trecând de Victoria Lehliu cu 3-2.

Pe tabloul din turul următor se vor regăsi Progresul Fundulea, Dunărea Grădiştea şi Dunărea Ciocăneşti.

Celelalte 7 partide sunt programate miercurea viitoare de la ora 16.30 de minute.

În caz de egalitate, la finele celor 90 de minute, vor urma două reprize a câte 15 minute fiecare iar dacă egalitatea persistă departajarea se va face în urma executării loviturilor de la 11 metri.

Finala va avea loc anul viitor pe arena „Nelu Baraitaru” din Grădiştea.