AJF Călăraşi / Sâmbătă, 23 februarie, se reia liga a 4-a cu prima etapă a returului

AJF Călăraşi / Sâmbătă, 23 februarie, se reia liga a 4-a cu prima etapă a returului
fShare
25

Programată initial la jumătatea lunii decembrie, anul trecut, prima etapă a returului campionatului judeţean de fotbal se va desfăşura sâmbătă, 23 februarie începând cu ora 14.00.

Cel mai aşteptat joc al rundei va avea loc la Chirnogi între Victoria şi Unirea Mănăstirea, formaţii aflate locurile 6, respective 2.

Cel mai “dezechilibrat” meci va avea loc la Cuza Vodă între Zarea şi Mostiştea Ulmu, ocupantele locurilor 17 şi respective 1. Cele două echipe se vor mai afla faţă în faţă şi pe 20 martie, tot la Cuza Vodă în cadrul optimilor de finală ale Cupei României – faza judeţeană.

Campioana en-titre, Venus va debuta official în 2019, acasă, în partida cu Unirea Dragalina, echipă care în mod surprinzător s-a impus cu 2-1. Pentru Venus a venit ceasul revanşei!

 

Etapa a 18-a  / Sâmbătă, 23 februarie, ora 14.00

Zarea Cuza Vodă – Mostiştea Ulmu (în tur 0-10)

Victoria Chirnogi – Unirea Mânăstirea (în tur 2-3)

Victoria Lehliu – ACS Roseţi (în tur 3-4)

Venus Independenţa – Unirea Dragalina (în tur 1-2)

Dunărea Ciocăneşti – Victoria Dragoş Vodă (în tur 4-0)

Spicul Vâlcelele – Dunărea Grădiştea (în tur 1-1)

Viitorul Curcani – Steaua Radovanu (în tur 1-2)

Partizan Crivăţ – Tricolorul Jegălia (în tur 0-4)

 

Clasament

1. Mostiştea Ulmu            16  14   1   1     65-6     43

2. Unirea Mănăstirea       16  11   3   2    51-26   36

3. Dunărea Ciocăneşti    16  10   3   3    46-22   33

4. Dunărea Grădiştea      16    8   3   5    32-28   27

5. Venus Independenţa    16   8   2   6     45-21   26

6. Victoria Chirnogi          16   8   1   7     41-33   25

7. Tricolorul Jegălia          16    6   7   3    29-23   25

8. Partizan Crivăţ              16   8   1   7     34-37   25

9. ACS Roseţi                   16   6   5   5     45-31   23

10. Spicul Vâlcelele          16   6   2   8    28-35   20

11. Steaua Radovanu       16   6   1   9    39-48  19

12. Progresul Fundulea    16   5   4   7    22-31   19

13. Unirea Dragalina        16   5   2   9    27-49   17

14. Viitorul Curcani           16   4   4    8   21-42   16

15. Victoria Lehliu             16   5   0  11   23-43   15

16. Victoria Dragoş Vodă 16   3   2  11   14-40   11

17. Zarea Cuza Vodă        16   2   1  13   23-70     7

 

Program etape retur

Februarie: Et. 18 / 23.02.

Martie: Et. 19 / 02.03.; Et. 20 / 09.03; Et. 21 / 16.03.; Et. 22 / 23.03.; Et. 23 / 30.03.

Aprilie: Et. 24 / 06.04.; Et. 25 / 13.04.; Et. 26 / 20.04.; Et. 27 / 27.04.

Mai: Et. 28 / 04.05.; Et. 29 / 08.05.; Et. 30 / 11.05.; Et. 31 / 18.05.; Et. 32 / 25.05.

Iunie: Et. 33 / 01.06.; Et. 34 / 08.06.