AJF Călăraşi / L4:  Programul jocurilor etapei a 11-a

AJF Călăraşi / L4:  Programul jocurilor etapei a 11-a

AJF Călăraşi programează sâmbătă, începând cu ora 16.00 partidele din cadrul rundei a 11-a a campionatului judeţean de fotbal. 

Venus Independenţa va avea o misiune relativ uşoară urmând a-şi măsura forţele cu penultima clasată, Conpet Ştefan cel Mare. Învinsă clar la Independenţa în runda precedentă, CSM revine acasă pentru partida cu Viitorul Curcani. Unirea Mănăstirea – Partizan Crivăţ ar putea fi capul de afiş al rundei, gazdele pornind totuşi favorite.

Iată mai jos programul complet al partidelor

 

Etapa a 11-a / Sâmbătă, 12 octombrie, ora 16.00

Tricolorul Jegălia – Dunărea Ciocăneşti

Progresul Fundulea – Victoria Lehliu

Steaua Radovanu – Vulturii Gălbinaşi

Petrolul Ileana – Dunărea Grădiştea

ACS Roseţi – Spicul Vâlcelele

Unirea Mânăstirea – Partizan Crivăţ

CSM Olteniţa – Viitorul Curcani

Conpet Şt. cel Mare – Venus Independenţa

Unirea Dragalina – Victoria Chirnogi

                                                                                                    

Clasament

  1. Venus Independenţa  10   9   1   0   50-8     28
  2. CSM Olteniţa               10    8   0   2  40-7      24
  3. Unirea Mânăstirea      10   8   0   2   31-11   24
  4. Victoria Chirnogi          10   8   0   2  34-18    24
  5. Spicul Vâlcelele            10   7   1   2  30-18    22
  6. Partizan Crivăţ              10   6   2   2  33-18    20
  7. Progresul Fundulea     10   6   0   4  19-15    18     
  8. Dunărea Grădiştea      10   5   2   3   23-15   17
  9. Viitorul Curcani            10   5   2   3   28-25   17
  10. Dunărea Ciocăneşti  10    5   0   5   34-17   15
  11. Tricolorul Jegălia       10    4   0   6   17-25   12
  12. Victoria Lehliu           10   3   2   5   23-23   11
  13. ACS Roseţi                 10   3   1   6    23-26   10
  14. Unirea Dragalina      10    2   1   7   15-35     7
  15. Petrolul Ileana          10    2   0   8   14-41     6
  16. Steaua Radovanu     10    1   2   7   24-40     5
  17. Conpet Şt. Cel Mare 10   1   0   9   12-53     3
  18. Vulturii Gălbinaşi     10    0   0   10 12-67     0