AJF Călăraşi / L4: Cu ochii pe meciurile de la Mânăstirea şi Olteniţa

AJF Călăraşi / L4: Cu ochii pe meciurile de la Mânăstirea şi Olteniţa

Runda a 9-a a campionatului judeţean de fotbal programează sâmbătă, de la ora 17.00 două partide – eveniment, cel puţin prin prisma locurilor ocupate în clasament.

La Mânăstirea, Unirea, locul 3, cu 21 de puncte se va duela cu Venus Independeţa, formaţie aflată pe prima poziţie cu 22 de puncte.

Arena din Olteniţa va găzdui confruntarea dintre ACSM şi Victoria Chirnogi, echipe aflate pe locurile 2 şi 4, cu acelaşi număr de puncte, 21 dar departajate de golaveraj.

Meciuri interesante care ar putea provoca mişcări în clasament vor avea loc şi la Lehliu Gară între Victoria şi Dunărea Ciocăneşti, respectiv Fundulea, acolo unde se vor afla faţă în faţă Progresul şi Dunărea Grădiştea.

Iată mai jos programul complet al întâlnirilor

Etapa a 9-a / Sâmbătă, 28 septembrie, ora 17.00

Victoria Lehliu – Dunărea Ciocăneşti

Tricolorul Jegălia – Vulturii Gălbinaşi

Progresul Fundulea – Dunărea Grădiştea

Steaua Radovanu – Spicul Vâlcelele

Petrolul Ileana – Partizan Crivăţ

ACS Roseţi – Viitorul Curcani

Unirea Mânăstirea – Venus Independenţa

CSM Olteniţa – Victoria Chirnogi

Conpet Ştefan cel Mare – Unirea Dragalina                                                                                             

Clasament

  1. Venus Independenţa  8   7   1   0   43-6     22
  2. CSM Olteniţa                8   7   0   1   31-2     21
  3. Unirea Mânăstirea      8   7   0   1   27-8     21
  4. Victoria Chirnogi          8   7   0   1   25-8     21
  5. Spicul Vâlcelele            8   6   0   2   23-15   18
  6. Viitorul Curcani           8    5   2   1   26-16   17
  7. Partizan Crivăţ             8   5   1   2   26-15   16
  8. Dunărea Grădiştea     8    4   2   2   20-12   14
  9. Progresul Fundulea    8    4   0   4   14-15   12
  10. Victoria Lehliu           8    3   2   3   21-17   11
  11. Dunărea Ciocăneşti  8    3   0   5   21-15     9
  12. Unirea Dragalina      8    2   1   5    13-23     7
  13. ACS Roseţi                  8   2   0   6    13-21     6
  14. Tricolorul Jegălia       8   2   0   6    12-24    6
  15. Petrolul Ileana           8    2   0   6   13-32    6
  16. Steaua Radovanu      8    1   1   6   21-35    4
  17. Conpet Şt. Cel Mare 8    0   0   8    8-44      0
  18. Vulturii Gălbinaşi      8    0   0   8  12-61      0