AJF Călăraşi / L4: Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 15-a

AJF Călăraşi / L4: Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 15-a

Sâmbăta trecută, AJF Călăraşi a programat jocurile din cadrul rundei a 15-a a campionatului judeţean de fotbal.

Venus a obţinut a 14-a victorie stagională câştigând acasă partida cu Viitorul Curcani, scor 2-0. În urma acestui rezultat, Venus şi-a asigurat matematic, cu 2 etape înainte de finalul turului, titlul neoficial de campioană de toamnă.

Derby-ul de la Mânăstirea dintre Unirea şi Victoria Lehliu a avut un câştigător clar. Gazdele s-au impus cu 3-0 şi continuă pe 2, cu 36 de pubcte.

La Olteniţa, ACSM a învins pe teren cu 7-1 pe ultima clasată, Vulturii Gălbinaşi însă a pierdut meciul la Comisia de Disciplină care a decis marţi omologarea partidei cu scorul de 0-3 întrucât gazdele l-au introdus în terten pe Răzvan Udrea, aflat în stare de suspendare din pricina cumulării a 4 cartonaşe galbene.

Iată mai jos casetele tehnice ale jocurilor din runda a 15-a:

 

Conpet Ştefan cel Mare – Dunărea Grădiştea 3-8

Au marcat: Ionuţ Vasilescu (33, 84), Liviu Roşoagă (37) / Ştefan Boscornea (6), Valentin Rădoi (12), Corneliu Mihuţ (18, 75), Laurenţiu Nicolae (29), Adrian Petcu (41, 72), Iulian Voicu (86)

Conpet: 12. G. Tase – 4. L. Roşoagă, 7. M. Marin, 11. I. Vasilescu, 19. I. Achim (9. D. Diniţă 57’), 10. I. Alecu (18. Şt. Păun, 7’), 6. D. Vică (13. M. Barbu, 57’), 36. C. Dănilă, 14. N. Barbu, 15. D. Muler, 17. E. Muler. Rezerve: -

Antrenor: Cristi Barbu

Dunărea: 1. A. Stanciu – 20. C. Constantin (5. A. Radu, 78’), 19. C. Mihuţ, 3. A. Lucan, 17. I. Vasile, 10. V. Rădoi, 13. Şt. Boscornea, 18. L. Nicolae (15. I. Voicu, 76’), 9. C. Crăciun, 11. A. Petcu, 7. M. Gheorghe (6. R. Ilie, 70’). Rezerve: 12. M. Gae, 14. A. Măciucă

Antrenor: -

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Bogdan Negoiţă, Ionel Duţă

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene: N. Barbu (1), I. Achim (11), G. Tase (17), M. Marin (68) / M. Gheorghe (68)

Cartonaşe roşii: Şt. Păun (Conpet – min. 74)

 

Petrolul Ileana – Progresul Fundulea 2-3

Au marcat: I. Florea (39), A. Florea (79) / Marius Curici (56, 58), George Petrache (71)

Petrolul: 12. M. Vasile – 5. Al. Lolea, 6. I. Florea (9. Fl. Lazăr, 73’), 11. M. Florea (4. Ad. Florea, 64’), 13. G. Răduţă, 8. R. Micu (15. D. Delu, 46’), 2. H. Constantin, 7. I. Constantin, 14. Cr. Ceauşu, 10. M. Dumitrescu, 16. R. Mainea. Rezerve: 17. M. Dobre, 1. Şt. Ghionoaie, 3. G. Vernescu

Antrenor: -

Progresul: 22. I. Sava – 8. V. Zidaru, 17. M. Marin, 21. C. Malama, 7. Fl. Dorobanţu (4. I. Ruse, 90+1’), 11. Al. Leordeanu (23. Al. Popescu, 68’), 13. E. Constantinescu, 14. G. Petrache, 77. D. Dinu (15. M. Curici, 26’), 6. N. Ionel, 5. G. Zidaru (10. V. Radu, 90+1’). Rezerve: 9. G. Floare, 12. G. Malama.

Antrenor: Ionel Sava

Au arbitrat: Laurenţiu Baicu – Nicuşor Oprea, Marian Oprea

Observator: George Coman

Cartonaşe galbene: M. Constantin (23), R. Mainea (72, 84) / Fl. Dorobanţu (13), G. Zidaru (23)

Cartonaşe roşii: R. Mainea (Petrolul - min. 84)

 

Victoria Chirnogi – Partizan Crivăţ 0-1

A marcat: Alexandru Lalciu (250

Victoria: 1. A. Popescu – 16. A. Chiriţă, 17. E. Vlaicu, 6. F. Chirică, 18. Cl. Năstase (5. G. Niţă, 85’), 13. Cr. Dinu, 9. D. Ion (14. Fl. Mocănaşu, 85’), 10. D. Chirilă, 7. A. Anghel (2. C. Stanciu, 68’), 11. M. Mangealîc, 8. Al. Dragomir (15. C. Lisma, 58’). Rezerve: 12. M. Cantacuz

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Partizan: 25. Al. Lalciu (9. L. Marin, 63’), 11 Dr. Zaharia, 22. A. Ungureanu, 2. A. Volintiru, 20. I. Rotaru (14. C. Dinu, 71’), 8. R. Cotei, 27. S. Drăgan, 12. T. Săndescu, 10. I. Păun, 30. A. Mustaţă 96. A. Zaharia, 82’), 17. R. Vasilache. Rezerve: 1. M. Selea, 21. G. Nedelcu, 7. M. Dragu

Antrenor: Ionuţ Sotir

Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Florinel Dinu, Iulian Creţu

Observator: Mirel Burlacu

Cartonaşe galbene: D. Chirilă (73) / Dr. Zaharia (45), R. Cotei (85’)

Cartonaşe roşii: M. Mangealîc (Victoria – min. 45)

 

Steaua Radovanu – Dunărea Ciocăneşti 1-4

Au marcat: Bogdan Rotaru (16) / Marian Tudor (12), Nicuşor Câinaru (209, Ionuţ Coba (21, 46)

Steaua: 1. Fl. Moldoveanu – 5. M. Barbu (16. G. Velicu, 54’), 15. G. Oprea, 3. Al. Gheorghe (8. M. Bondar, 54’), 9. L. Zeld, 11. M. Stoian, 19. B. Rotaru, 20. P. Felea, 7. I. Mirea (4. D. Alecu, 69’), 10. M. Ion, 17. A. Stan. Rezerve: 18. C. Cantacuz, 28. M. Luican, 2. I. Baghioalcă, 26. G. Dogaru.

Antrenor: Marian Luican

Dunărea: 1. G. Popa – 11. I. Călin (19. Şt. Bratu, 60’), 15. R. Vişan, 6. N. Câonaru, 2. N. Păun, 7. M. Vârban, 16. Cr. Movilă, 8. Cr. Minea, 20. C. Ţicu, 5. M. Tudor, 10. I. Coba (9. B. Tudor, 60’). Rezerve: 28. M. Oprea, 21. G. Drumcea, 24. D. Neagu

Antrenor: Aurelian Jecu

Au arbitrat: Marius Leca – Laurenţiu Ruse, Adrian Ioniţă

Observator: Constantin Ştefan

Cartonaşe galbene: M. Barbu (47) / I. Coba (51), Şt. Bratu (86)

 

ACS Roseţi – Tricolorul Jegălia 4-1

Au marcat: Daniel Simion (19), Gabriel Anghel (57), Daniel Chiriţă (71), Valentin Bărăscu (83) / Ionuţ Stănică (88)

ACS: 82. E. Cinaru – 13. D. Chiru, 26. C. Badea, 4. Şt. Anghel, 5. D. Chiriţă, 17. I. Crăciun (9. A. Nicolescu, 56’), 6. R. Bodeanu, 15. G. Anghel (25. T. Lazăr, 80’), 10. Fl. Perlea (3. M. Caloianu, 83’), 14. D. Simion (11. V. Bărăscu, 75’), 7. I. Ţeicu. Rezerve: 1. M. Crăciun – 21. Cr. Cinaru

Antrenor: Cristian Cinaru

Tricolorul: 1. M. Ene (12. R. Leuştean, 80’) – 3. V. Stîngă, 6. C. Gheorghe, 11. N. Albu, 5. G. Martin, 8. M. Petcu (14. I. Stănică, 71’), 4. A. Marin, 13. Cr. Iancu, 16. I. Apostol, 10. G. Şerban (7. I. Cristea, 83’), 9. S. Ştefan (17. V. Ocneru, 71’). Rezerve: -

Antrenor: George Panait

Au arbitrat: Costin Dan – Alexandru Popa, Robert Cîrlea

Observator: Silviu Bălan

Cartonaşe galbene: I. Crăciun (29), D. Simion (43), C. Badea (48) / N. Albu (6), C. Gheorghe (32)

 

Unirea Mânăstirea – Victoria Lehliu 3-0

Au marcat: Alexandru Stochiţă (40), Ciprian Stoica (61), Arun Dedu (75)

Unirea: 1. C. Lazăr – 13. R. Wincentovicz, 2. M. Gheorghe, 11. Al. Stochiţă, 5. C. Stoica (15. I. Ciolacu, 78’), 10. Al. Şelaru, 7. A. Dedu, 16. S. Niculai, 17. A. Rădulescu (8. S. Lazăr, 60’), 4. M. Duţu (3. Al. Papacea, 67’), 9. Cr. Manta (14. D. Moise, 81’). Rezerve: 22. G. Cotea, 6. M. Buciu.

Antrenor: Gabriel Cotea

Victoria: 23. G. Pantilimon – 16. Al. Stan, 4. G. Nae, 7. M. Costache, 8. B. Oprea, 10. B. Antonache, 14. Al. Atanasiu, 6. Fl. Brebu, 9. G. Panaete, 11. I. Tudose (18. M. Anghel, 61’), 20. M. Jalbă. Rezerve: 1. R. Bratu – 15. F. Vernescu, 21. M. Voinea, 5. D. Bacriţa

Antrenor: Ninel Milea

Au arbitrat: Cristi Zardova – Ionuţ Jecu, Alexandru Nicoiu

Observator: Costel Stan

Cartonaşe galbene: C. Stoica (72) / M. Jalbă (82)

 

Venus Independenţa – Viitorul Curcani 2-0

Au marcat: Alin Zaharia (100, Vincene Toma (74)

Venus: 1. L. Marin – 11. A. Zaharia, 4. Fl. Dumitru, 19. Ducu Ninu, 14. M. Ene, 5. R. Dumitrică, 8. M. Colţatu (7. C. Alexe, 70’), 18. Al. Ion (6. Vl. Minea, 56’), 10. T. Vincene, 16. M. Minea 915. I. Andrei, 76’), 9. Cr. Chiriţă (2. I. Radu, 64’). Rezerve: 12. A. Ciolan – 3. G. Chiva17. L. Venţer

Antrenor: Ilie Zeciu

Viitorul: 1. I. Ghenea – 5. N. Romanescu, 14. Şt. Ţintă, 7. M. Gheorghe, 8. Al. Chirvăsuţă, 10. Al. Sandu, 16. A. Marin, 6. M. Păun, 4. D. Deacu, 11. M. Diniţă, 17. Fl. Gheorghe (5. C. Dragoman, 85’). Rezerve: 2. M. Mitu

Antrenor: -

Au arbitrat: Marius Anghel – Gabriel Chirnogeanu, Răzvan Tătaru

Observator: Romeo Caramavrov

Cartonaşe galbene: Fl. Dumitru (57), A. Zaharia (66) / Fl. Gheorghe (8), I. Ghenea (509, M. Păun (72), M. Gheorghe (74)

 

Unirea Dragalina – Spicul Vîlcelele 1-2

Au marcat: Şt. Simion (45) / Cristian Dan (2), M. Şerban (84)

Unirea: 1. Fl. Drumea – 3. N. Badea, 6. A. Iuga, 14. R. Iordache, 7. Al. Simion (12. M. Vasilescu, 70’), 5. Şt. Simion (2. I. Iancu, 75’), 23. G. Cristea, 10. A. Morcov, 8. V. Neagu, 9. Cl. Toader (18. Cr. Popa, 46’), 17. C. Sercăianu (16. Ov. Ducan, 90’). Rezerve: 22. N. Stanciu, 15. Fl. Viziru, 13. C. Bucur.

Antrenor: Marius Lucan

Spicul: 12. M. Nuţu – 19. Fl. Mustaţă, 21. A. David, 22. S. Matei, 4. C. Stoenciu, 10. A. Angelescu, 11. A. Iordache, 18. Ov. Grigorie, 9. V. Barbu, 13. Cr. Dan (17. C. Ghiţă, 90’). M. Şerban (5. I. Beia, 86’). Rezerve: 1. R. Vintilă – 14. M. Păun

Antrenor: Marius Păun

Au arbitrat: Gabriel Bondoc – Mihai Drăgănescu, Ionuţ Bîţan

Observator: Ionel Ivanciu

Cartonaşe galbene: Cl. Toader (80), A. Iuga (90) / C. Stoenciu (43)

 

ACSM Olteniţa – Vulturii Gălbinaşi 7-1

Au marcat: Alexandru Alexa (1), Ioan Mitran (39, 41), Fănerl Porumbel (67, 76), Cosmin Ghiţă (80, 88) / Cristian Dumitru (840

ACSM: 1. I. Manea – 15. V. Crăciun, 6. E. Lambă, 19. R. Lupaşcu, 3. M. Dică, 4. S. Rotaru, 11. R. Udrea (20. C. Ghiţă, 67’), 14. I. Mitran, 9. A. Stanciu (10. L. Pintea, 52’), 18. M. Stoica (22. F. Porumbel, 46’), 7. Al. Alexa. Rezerve: 12. S. Budeanu – 34. Şt. Andrei

Antrenor: -

Vulturii: 1. D. Barbu – 10. Cr. Dumitru, 7. M. Chirimeaca, 8. S. Ifrim, 28. AL. Zidaru, 17. G. Eftimie (16. V. Niculae, 46’), 4. M. Lincan, 11. N. Voicu, 2. D. Dumitru, 19. V. Dumitru, 3. G. Alexandru. Rezerve: 81. D. Dumitru, 77. M. Roman, 9. V. Efzimie, D. Vlad

Antrenor: Ion Vasile

Au arbitrat: Liviu Mitea – Ştefan Tudor, Petronel Nicu

Observator: Ionel Alexandru

Cartonaşe galbene: V. Crăciun (36), C. Ghiţă (75) / G. Eftimie (36), S. Ifrim (60)

Reuniţă marţi, Comisia de Disciplină a decis: Anulează rezultatul din teren, omologhează rezultatul partidei cu scorul de 3-0 în favoarea echipei VULTURII GĂLBINAŞI şi sancţionează cu penalitate financiară în cuantum de 400 lei echipa A.C.S.M.OLTENIŢA, baza art.1.2 din RD al AJF (folosirea jucătorului UDREA RĂZVAN în etapă în stare de suspendare – 4 cartonaşe galbene).

 

Clasament

  1. Venus Independenţa  15  14   1   0   62-8     43
  2. Unirea Mânăstirea      15  12   0   3   51-13   36
  3. Partizan Crivăţ              15 10   3   2   54-24   33
  4. Spicul Vâlcelele            15    9   2   4   37-26   29
  5. CSM Olteniţa                15    9   1   5   49-20   28
  6. Viitorul Curcani            15    8   2   5   39-34   26
  7. Dunărea Ciocăneşti     15    8   1   6   46-23   25
  8. Victoria Chirnogi          15    8   0   7   38-33   24
  9. ACS Roseţi                     15    7   2   6   47-34   23
  10. Dunărea Grădiştea    15    7   2   6   41-32   23
  11. Progresul Fundulea   15    7   0   8   24-27   21
  12. Victoria Lehliu            15    5   3   7   32-36   18
  13. Tricolorul Jegălia       15     5   1   9   25-38   16
  14. Steaua Radovanu      15    4   3    8   36-46   15
  15. Unirea Dragalina       15     4   1 10   25-48  13
  16. Petrolul Ileana           15    4   0  11   20-57  12
  17. Vulturii Gălbinaşi      15    2   0  13   21-94    6
  18. Conpet Şt. Cel Mare 15    1   0  14   16-80    3

 

Etapa a 16-a / Sâmbătă, 16 noiembrie, ora 14.00

Dunărea Ciocăneşti – Viitorul Curcani

Partizan Crivăţ – Venus Independenţa

Spicul Vâlcelele – Victoria Chirnogi

Dunărea Grădiştea – Unirea Dragalina

Vulturii Gălbinaşi – Conpet Şt. cel Mare

Victoria Lehliu – CSM Olteniţa

Tricolorul Jegălia – Unirea Mânăstirea

Progresul Fundulea – ACS Roseţi

Steaua Radovanu – Petrolul Ileana