AJF Călăraşi / L4: Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 13-a

AJF Călăraşi / L4: Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 13-a

Sâmbăta trecută, AJF Călăraşi a programat meciurile din cadrul rundei cu numărul 13 a ligii a 4-a.

Venus Independenţa a câştigat partida de la Chirnogi cu Victoria, scor 2-0, ambele reuşite purtând semnătura lui Cristi Chiriţă. Unirea Mânăstirea n-a avut emoţii cz Dunărea Grădiştea pe care a învins-o la scor de forfait. ACSM Olteniţa pare să fi ieşit din criză câştigând duelul, de acasă, cu Spicul Vâlcelele.

Partida de la Dragalina dintre Unirea şi Viitorul Curcani, încheiată pe teren 0-0, a fost omologată cu scorul de 3-0, oaspeţii folosind un jucător, cu bună ştiinţă sub o altă identitate.

Iată mai jos casetele tehnice ale partidelor de sâmbătă.

 

Victoria Chirnogi – Venus Independenţa 0-2

Au marcat: Cristian Chiriţă (13, 89)

Victoria: 23. Andrei Popescu – 16 Andrei Chiriţă (5. Cosmin Stanciu, 83’), 17. Eugen Vlaicu, 20. Cristian Dinu, 6. Claudiu Năstase, 8. Alexandru Dragomir (2. Victor Harbuz, 62’), 9. Robert Vârlan, 14. Daniel Chirilă, 10. Dumitru Ion (13. George Niţă, 73’), 11. Mihai Mangealîc, 7. Marian Manea (15. Costel Lisma, 62’). Rezerve: 1. Mihăiţă Cantacuz, 4. Florin Mocănaşu, 3. Florin Luiceanu.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Venus: 1. Laurenţiu Marin – 17. Laurenţiu Venţer (4. Florin Dumitru, 69’), 3. Gabriel Chiva, 19. Emil Ducu Ninu, 14. Marius Ene, 6. Vlăduţ Minea (13. Alexandru Zane, 76’), 8. Mihai Colţatu, 7. Constantin Alexe, 15. Ionuţ Andrei (18. Alexandru Ion, 83’), 9. Cristian Chiriţă, 11. Alin Zaharia (10. Vincene Toma, 67’).

Rezerve: 12. Valentin Ducelea, 16. Mihai Pristolian, 20. Marius Minea.

Antrenor: Ilie Zeciu

Au arbitrat: Marius Leca – Cristian Zardova, Iulian Creţu

Observator: George Coman

Cartonaşe galbene: R. Vârlan (45), E. Vlaicu (47), D. Chirilă (78), G. Niţă (81) / E. Ducu Ninu (57), M. Colţatu (60), I. Andrei (67), Cr. Chiriţă (80)

 

Petrolul Ileana – Victoria Lehliu 1-2

Au marcat: Robert Mincu (90) / Bogdan Oprea (67), Felix Vernescu (77)

Petrolul: 12. Cr. Vasile – 17. T. Datcu, 6. I. Florea, 7. V. Constantin, 5. Al. Lolea, 11. M. Florea, 13. G. Răduţă, 8. R. Mincu, 9. Fl. Lazăr (2. M. Dobre, 60’), 10. M. Ursu, 14. Cr. Ceauşu. Rezerve: 19. Cl. Bidină, 18. Ad. Rusu, 15. Fl. Dumitru, 17. D. Topai, 4. N. Vernescu.

Antrenor: -

Victoria: 23. G. Pantilimon – 9. G. Panaete, 8. B. Oprea, 16. Al. Stan, 4. G. Nae, 7. M. Cosmene, 6. Fl. Brebu, 3. M. Drăghici, 10. Al. Atanasiu (20. M. Anghel, 86’), 19. F. Vernescu, 11. I. Tudose. Rezerve: 14. B. Antonache, 15. M. Voinea, 21. R. Bratu.

Antrenor: Ninel Milea.

Au arbitrat: Gabriel Bondoc – Laurenţiu Baicu, Daniel Vasile

Observator: Marian Culea

Cartonaşe galbene: M. Ursu (75) / I. Tudose (20)

 

ACSM Olteniţa – Spicul Vâlcelele 3-1

Au marcat: Fănel Porumbel (30), Valentin Crăciun (66), Răzvan Udrea (77) / Cristian Dan (15)

ACSM: 34. A. Ştefan – 15. V. Crăciun, 6. E. Lambă, 19. R. Lupaşcu, 3. M. Dică, 14. I. Mitran (9. A. Stancu, 46’), 8. S. Rotaru, 11. R. Udrea, 18. M. Stoica, 17. F. Porumbel, 10. L. Pintea (16. G. Eftene, 81’). Rezerve: 12. S. Budeanu, 1. I. Manea, 20. Al. Udrişte

Antrenor: Răzvan Huzuneanu

Spicul: 12. M. Nuţu – 4. C. Stoenciu, 19. Fl. Mustaţă, 21. A. David, 22. S. Matei, 18. Ov. Grigorie, 8. T. Ciulinaru (9. V. Barbu, 54’), 13. Cr. Dan, 10. Ad. Angelescu, 11. A. Iordache, 15. M. Şerban (16. N. Gheorghe, 59’). Rezerve: 1. R. Vintilă, 14. I. Beia, 17. C. Ghiţă

Antrenor: Marius Păun

Au arbitrat: Ionuţ Rădulescu – Robert Cîrlea, Alexandru Nicoiu

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene: I. Mitran (17), V. Crăciun (24), E. Lambă (68), L. Pintea (71), G. Eftene (88) / A. Angelescu (37), A. David (77)

 

Progresul Fundulea – Dunărea Ciocăneşti 0-2

Au marcat: Ionuţ Coba (31), Marian Vârban (32)

Progresul: 1. I. Sava – 8. V. Zidaru, 6. N. Ionel, 17. M. Marin, 5. G. Zidaru (9. G. Florea, 79’), 7. Fl. Dorobanţu, 11. Al. Leordeanu (15. Al. Popescu, 46’), 20. A. Braşoveanu, 13. E. Constantinescu, 77. D. Dinu (4. I. Ruse, 56’), 14. G. Petrache. Rezerve: 99. G. Malama, 10. D. Roncea

Antrenor: Ionel Sava

Dunărea: 77. G. Popa – 11. I. Călin, 3. M. Petrache (16. Cr. Movilă, 41’), 6. N. Câinaru, 15. M. Vişan, 7. M. Vârban, 14. L. Badea, 8. Cr. Minea (23. G. Drumcea, 73’), 5. M. Tudor, 4. C. Ţicu, 10. I. Coba. Rezerve: 21. S. Smaranda, 19. B. Tudor, 2. N. Păun, 24. A. Rusie.

Antrenor: Aurelian Jecu

Au arbitrat: Costin Dan – Gabriel Neagu, Florinel Dinu

Observator: Ion Crăciun

Cartonaşe galbene: A. Braşoveanu (80) / -

 

Steaua Radovanu – Tricolorul Jegălia 0-2

A marcat: Iulian Apostol (38, 42)

Steaua: 1. Fl. Moldoveanu (19. A. Ioniţă, 24’) – 18. G. Velicu (2. I. Baghioalcă, 46’), 8. M. Bondar, 15. G. Oprea, 5. C. Ion (11. I. Mircea, 46’), 4. M. Barbu, 3. Al. Gheorghe, 7. D. Hagea, 16. B. Rotaru, 17. Ad. Stan, 10. M. Ion. Rezerve: 20. C. Cantacuz, 9. L. Zeld, 25. P. Felea, 6. D. Alecu.

Antrenor: Marian Luican

Tricolorul: 1. M. Ene – 5. G. Martin, 3. V. Stîngă, 4. A. Marin, 13. Cr. Iancu, 10. T. Ivan, 8. V. Ocneru, 11. N. Albu, 9. S. Ştefan (17. G. Şerban, 46’), 16. I. Apostol (7. I. Cristea, 85’), 18. I. Gheorghe. Rezerve: 12. P. Leuştean

Antrenor: George Panait

Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Petronel Nicu, Ionuţ Matei

Observator: Silviu Bălan

Cartonaşe galbene: M. Ion (30), I. Mirea (90+2) / I. Gheorghe (46)

 

ACS Roseţi – Vulturii Gălbinaşi 10-2

Au marcat: Radu Bodeanu (15, 70), Alin Nicolescu (20, 30, 36, 48), Valentin Bărăscu (24, 33, 55), Florin Perlea (74) / Cristian Dumitru (66, 84)

ACS: 1. M. Crăciun – 17. I. Crăciun (4. D. Chiru, 65’), 22. A. Florea, 3. M. Caloianu (13. M. Apostol, 46’), 23. D. Chiriţă, 7. I. Ţeicu, 6. R. Bodeanu, 10. Fl. Perlea, 16. V. Alexandru, 9. A. Nicolescu (14. G. Poenaru, 70’), 11. V. Bărăscu. Rezerve: 12. M. Mănuş, 8. T. Lazăr, 20. St. Uruianu, 21. Cr. Cinaru.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Vulturii: 1. D. Barbu – 19. D. Dumitru (2. M. Proboteanu, 46’), 17. G. Eftimie, 28. Gh. Niţă, 77. M. Roman, 16. P. Alexandru, 3. Al. Zidaru, 10. Cr. Dumitru, 11. V. Eftimie (4. V. Dumitru, 40’), 8. S. Ifrim, 22. M. Vasile. Rezerve: 81. D. Dumitru, 7. M. Lincan

Au arbitrat: Marius Anghel – Gabriel Chirnogeanu, Ionuţ Călin

Observator: Ionel Ivanciu

Cartonaşe galbene: - / -

 

Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea 3-0

Au marcat: Marin Stochiţă (9, 75), Cristian Manta (31)

Unirea: 1. C. Lazăr – 13. R. Wincentovicz, 2. M. Gheorghe, 8. M. Ion, 10. C. Stoica, 3. Al. Papacea (12. G. Cotea, 77’), 6. S. Niculai, 4. M. Duţu (7. A. Dedu, 39’), 17. A. Rădulescu (15. S. Lazăr, 64’ – D. Moise, 82’), 11. Al. Stochiţă, 9. Cr. Manta. Rezerve: 5. M. Buciu

Antrenor: Gabriel Cotea

Dunărea: 12. B. Găinuşe – 16. A. Măciucă, 19. C. Mihuţ, 3. A. Lucan, 17. I. Vasile, 2. M. Gheorghe (7. R. Ilie, 54’), 10. V. Rădoi, 13. I. Boscornea, 11. A. Petcu (15. M. Vasilescu, 82’), 21. I. Voicu (5. A. Radu, 82’), 18. L. Nicolae (20. C. Constantin, 61’). Rezerve: 1. A. Stanciu, 14. M. Ştefan, 9. I. Oancea

Antrenor: Mircea Ştefan

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Adrian Ilie, Ionuţ Jecu

Observator: Robert Caramavrov

Cartonaşe galbene: S. Niculai (38) / A. Petcu (22), A. Măciucă (45)

 

Conpet Ştefan cel Mare – Partizan Crivăţ 1-8

Au marcat: Emil Mueler (57) / Robert Ungureanu (9 – pen.), Alexandru Lalciu (29, 34), Cristian Crăciun (51), Dragoş Zaharia (65, 72), Alexandru Lungu (82), Andrei Filip (87)

Conpet: 23. C. Lincău – 12. G. Tase (8. A. Zaharia, 69’), 17. E. Mueller, 4. M. Andreiu, 6. D. Vică, 18. D. Mueller, 10. I. Răiculescu, 11. M. Marin, 7. R. Doicin, 14. N. Barbu 92. D. Diniţă, 71’), 13. M. Barbu (5. L. Roşoagă, 46’). Rezerve: 36. P. Dănilă, 16. Şt. Păun, 15. I. Vasilescu

Antrenor: Cristinel Barbu

Partizan: 2. A. Volintiru – 6. R. Stoican (21. G. Nedelcu, 46’), 22. Al. Ungureanu, 11. Dr. Zaharia, 25. Al. Lalciu (9. L. Marin, 46’), 10. I. Păun (8. A. Filip, 69’), 30. T. Săndescu, 17. R. Vasilache, 77. Cr. Crăciun, 15. A. Mustaţă, 14. C. Dinu (27. Al. Lungu, 81’). Rezerve: 7. M. Dragu, 1. M. Selea.

Antrenor: Ionuţ Sotir

Au arbitrat: Ionel Duţă – Marian Ioniţă, Juan Carlos.

Observator: Constantin Ştefan

Cartonaşe galbene: M. Andreiu (8), M. Marin (11), E. Mueller (52), N. Barbu (56) / Cr. Crăciun (14, 83)

Cartonaşe roşii: I. Răiculescu (9) / Cr. Crăciun (83)

 

Clasament

  1. Venus Independenţa  13  12   1   0   58-8     37
  2. Unirea Mânăstirea      13  10   0   3   38-13   30
  3. CSM Olteniţa                13    9   1   3   48-14   28
  4. Partizan Crivăţ              13    8   3   2  46-23    27
  5. Victoria Chirnogi          13    8   0   5   36-29   24
  6. Spicul Vâlcelele            13    7   2   4   32-25   23
  7. Viitorul Curcani            13    7   2   4   36-30   23
  8. Dunărea Ciocăneşti     13    7   1   5   42-20   22
  9. Tricolorul Jegălia         13     6   1   6   24-28   19
  10. Victoria Lehliu            13    5   3   5   30-27   18
  11. Progresul Fundulea   13    6   0   7   21-23   18    
  12. ACS Roseţi                   13    5   2   6   37-31  17
  13. Dunărea Grădiştea    13    5   2   6   30-28   17
  14. Unirea Dragalina       13     4   1   8   23-39  13
  15. Steaua Radovanu      13    2   3    8   30-44     9
  16. Petrolul Ileana           13    3   0  10   25-52    9
  17. Conpet Şt. Cel Mare 13    1   0  12   13-69    3
  18. Vulturii Gălbinaşi      13   1   0   12   18-84    3

 

Etapa a 14-a /  Sâmbătă, 2 noiembrie, ora 15.00

Dunărea Ciocăneşti – Venus Independenţa

Viitorul Curcani – Victoria Chirnogi

Partizan Crivăţ – Unirea Dragalina

Spicul Vâlcelele – Conpet Şt. cel Mare

Dunărea Grădiştea – CSM Olteniţa

Victoria Lehliu – ACS Roseţi

Tricolorul Jegălia – Petrolul Ileana

Progresul Fundulea – Steaua Radovanu