AJF Călăraşi / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 2-a

AJF Călăraşi / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 2-a

Sâmbătă au avut loc partidele din cadrul rundei a 2-a a campionatului judeţean de fotbal iar surprizele n-au lipsit.

Dunărea a învins la Ciocăneşti pe ACS Roseţi cu 2-0,. Ambele goluri fiind marcate de nou – venitul Ionuţ Coba Unirea Mânăstirea, golgeterul ediţiei de campionat.

Venus s-a distrat cu Vulturii Gălbinaşi pe care a învins-o cu 15-1. Sosit în presezon, Alin Zaharia a marcat 6 goluri!

Remiză la Curcani între Viitorul şi Dunărea Grădiştea, scor 2-2. Antrenorul oaspeţilor, ircea Ştefan, pe lista marcatorilor!

CSM Olteniţa confirmă şi câştigă detaşat, scor 5-0 şi partida de acasă cu Steaua Radovanu.

Partizan bate pe Spicul Vâlcelele cu 4-3, marcând golul victorie în al 4-lea minut al prelungirilor din lovitură de la 11 metri.

Unirea Dragalina trece acasă de Tricolorul cu 2-1 acelaşi scor înregistrându-se şi la Ştefan cel Mare dar în favoarea oaspeţilor, Progresul Fundulea în duelul cu nou – promovata, Conpet.

Unirea Mânăstirea câştigă la scor meciul de acasă cu Petrolul Ileana (7-0) şi devine momentan lidera campionatului.

Victorie la limită pentru Victoria Chirnogi în partida cu Victoria Lehliu, meciul fiind arbitrat de o brigadă bucureşteană. Iată mai jos casetele tehnice ale meciurilor disputate sâmbăta trecută:

Dunărea Ciocăneşti – ACS Roseţi 2-0

Au marcat: Ionuţ Coba (8, 33)

Dunărea: 21. Silviu Andrei – 7. Mihai Vârban, 3. Marius Petrache, 6. Nicuşor Câinaru, 15. Marius Vişan, 11. Ionuţ Călin (23. Cornel Ţicu, 61’), 14. Lucian Badea (16. Cristian Movilă, 78’), 8. Victor Petre (13. Gabriel Drumcea, 61’), 5. Marian Tudor, 9. Marian Şerban, 10. Ionuţ Coba (17. Bogdan Tudor, 86’). Rezerve: 20. Daniel Neagu

Antrenor: Aurelian Jecu

ACS: 12. Alexandru Căciularu – 4. Florentin Cotitu, 22. Aurelian Florea, 16. Vasilică Alexandru, 3. Marian Caloianu (21. Ştefan Petcu, 61’), 7. Ionuţ Ţeicu (20. Cristian Cinaru, 88’), 6. Răducu Bodeanu, 10. Florin Perlea, 11. Cristian Bărăscu (13. George Poenaru, 70’), 9. Alin Nicolescu, 8. Marian Nicolae (23. Daniel Chiriţă, 58’).

Rezerve: 1. Marian Crăciun, 15. Tudorel Lazăr, 17. Ionuţ Crăciun.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Au arbitrat: Ionuţ Rădulescu – Mihai Constantin, Robert Cârlea.

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene: L. Badea (36), M. Vârban (87) / R. Bodeanu (51)

Venus Independenţa – Vulturii Gălbinaşi 15-1

Au marcat: Alin Zaharia (10, 31, 75, 80, 88, 89), Cristian Chiriţă (17, 27, 35), Marius Ene (47, 53, 83, 90), Mihai Pristolian (56, 66) / Cristian Dumitru (58)

Venus: 1. Laurenţiu Marin – 5. Răzvan Dumitrică, 3. Gabriel Chiva, 4. Florin Dumitru, 13. Alexandru Zane, 15. Ionuţ Andrei (18. Alexandru Ion, 65’), 8. Mihai Colţatu, 10. Vincene Toma (7. Constantin Alexe, 46’), 17. Laurenţiu Venţer (14. Marius Ene, 55’), 11. Alin Zaharia, 9. Cristian Chiriţă (16. Mihai Pristolian, 55’).

Rezerve: 12. Tudor Dezmirean, 6. Vlăduţ Minea.

Antrenor: Ilie Zeciu

Vulturii: 1. Dumitru Barbu – 9. Ştefan Dumitru, 4. Daniel Vlad, 3. Nicolae Sandu, 22. Daniel Vasile, 17. George Eftimie, 19. Daniel Dumitru (11. Marius Voicu, 14’), 77. Marian Roman, 28. Albert Zidaru, 8. Sile Ifrim (10. Cristian Dumitru, 48’).

Rezerve: -

Antrenor: Ion Gâlcă

Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Adrian Ilie, Cristian Călin

Observator: Marian Culea

Cartonaşe galbene: - / Cr. Dumitru (80), G. Eftimie (81)

Viitorul Curcani – Dunărea Grădiştea 2-2

Au marcat: Daniel Niţă (50), Alexandru Chirvăsuţă (74) / Mircea Ştefan (32), Corneliu Mihuţ (85)

Viitorul: 1. Iulian Ghenea – 17. Andrei Ion (24. Marius Cibu, 64’), 11. Adrian Gruia, 20. Alexandru Chirvăsuţă, 15. Mario Gheorghe (2. Victor Stanciu, 77’), 23. Ştefan Ţintă, 5. Nicuşor Romanescu, 10. Ionuţ Vasile, 6. Emilian Constantinescu, 7. Daniel Niţă, 13. Alin Niţă (12. Florin Luca, 88’). Rezerve: 14. Florin Toniţă, 9. Ionuţ Romanescu, 22. Ionuţ Stanciu, 25. Ionuţ Drăgan

Antrenor: Elvis Gazu

Dunărea: 1. Adrian Stanciu – 16. Adrian Măciucă, 6. Ovidiu Zamfirescu, 19. Corneliu Mihuţ, 17. Ionuţ Vasile, 21. Romulus Ilie (7. Dragoş Gheorghe, 75’), 10. Valentin Rădoi (9. Mădălin Vasilescu, 90’), 2. Marius Gheorghe, 11. Adrian Petcu (18. Laurenţiu Nicolae, 56’), 15. Mircea Ştefan (14. Dumitru Sofonea, 68’), 3. Andrei Lucan. Rezerve: 12. Marin Gae, 20. Costel Crăciun.

Antrenor: Mircea Ştefan

Au arbitrat: Liviu Mitea – Alexandru Popa, Cristian Alexandru

Observator: Ion Crăciun

Cartonaşe galbene: A. Gruia (64) / L. Nicolae (66), I. Vasile (90)

CSM Olteniţa – Steaua Radovanu  5-0

Au marcat: Valentin Crăciun (28), Cosmin Ghiţă (43), Marian Lungu (45), Marian Stoica (56), Alexandru Alexa (71)

CSM: 34. Andrei Ştefan – 15. Valentin Crăciun, 13. Bogdan Constantin (19. Robert Lupaşcu, 60’), 6. Emil Lambă, 3. Marian Bică, 8. Silviu Rotaru, 11. Marian Stoica, 7. Alexandru Alexa (14. Răzvan Sandu, 72’), 10. Lucian Pintea, 20. Cosmin Ghiţă (17. Ioan Mitran, 55’), 9. Adrian Lungu (18. Fănel Porumbel, 46’). Rezerve: 1. Iulian Manea, 12. Sorin Budeanu, 4. Răzvan Udrea.

Antrenor: Răzvan Huzuneanu

Steaua: 1. Mihai Cantacuz (2. Vlăduţ Milescu, 46’) – 19. Mihai Ion, 5. George Oprea, 7. Daniel Hagea, 8. Ionuţ Scutelnicu, 9. Ionuţ Milea, 10. Cătălin Necula (15. Mihai Barbu, 54’), 3. Ciprian Ion, 4. Doru Beleagă (20. Cătălin Cantacuz, 46’), 17. Adrian Stan, 11. Liviu Zeld. Rezerve: 18. Denis Alecu, 6. Petrişor Felea.

Antrenor: Marian Luican

Au arbitrat: Marius Leca – Gabriel Bondoc, Cristian Zardova.

Observator: Ştefan Marin

Cartonaşe galbene: E. Lambă (28) / -

Partizan Crivăţ – Spicul Vâlcelele 4-3

Au marcat: Liviu Marin (29, Gabriel Dumitrică (42), Sorin Drăgan (70), Ionel Păun (90+4 - penalty) / Adrian Angelescu (32 - penalty, 86, 90+1 – penalty)

Partizan: 6. Ionuţ Dumitrache – 1. Marius Sela, 11. Gabriel Dumitrică (3. Robert Vasilache, 62’), 15. Angeli Mustaţă, 77. Cristian Crăciun (28. George Nedelcu, 79’), 9. Liviu Marin (23. Alexandru Lalciu, 54’), 10. Ionel Păun, 30. Sorin Drăgan, 8. Robert Cotei, 7. Albert Ungureanu, 5. Andrei Grecu (4. Florin Bahilă, 46’). Rezerve: 12. Florin Merticariu.

Antrenor: Ionuţ Sotir

Spicul: 72. Mihai Nuţu – 24. Silviu Matei, 4. Mihai Mustaţă (9. Cătălin Marcu, 75’), 21. Cezar Stoenciu (15. Marian Petre, 83’), 23. Ovidiu Grigorie, 20. Dragoş Bidirean (2. Mădălin Dorofte, 46’), 3. Daniel Munteanu (5. Cristian Munteanu, 46’), 13. Tomiţă Ciulinaru, 18. Adrian Angelescu, 19. Andrei Iordache, 16. Nicolae Gheorghe. Rezerve: 1. Robert Vintilă, 28. Ionuţ Beia, 17. Costel Ghiţă.

Antrenor: Ionuţ Beia

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Gabriel Chirnogeanu, Nicolae Greceanu Ţuţuianu

Observator: Ionel Ivanciu

Cartonaşe galbene: M. Sela (31), R. Cotei (66) / M. Nuţu (84), Cristian Munteanu (90+2), M. Petre (90+3)

Unirea Dragalina – Tricolorul Jegălia 2-1

Au marcat: Tudor Hotobăcescu (28), Ştefan Simion (53) / Robert Bumbăcaru (8)

Unirea: 12. Florinel Drumea – 13. George Toma, 3. Titus Posogeanu, 5. Nicolae Badea, 7. Alex Simion (14. Cornel Ţaporea, 90+3), 4. Ştefan Simion (18. Andrei Axeniuc, 85’), 2. Dorinel Tudor (16. Alin Fierbinţeanu, 77’), 9. Petre Sercăianu, 10. Tudor Hotobăcescu, 6. Florin Ioniţă, 8. Alex. Iuga (11. Cristian Popa, 46’). Rezerve: 1. Nicolae Stanciu

Antrenor: Marius Lucan

Tricolorul: 12. Daniel Moscoviciov – 4. Alin Marin (15. Ştefan Cocîrlea, 65’), 5. Georgian Martin, 2. Viorel Stîngă, 3. Florin Tudor, 6. Cosmin Gheorghe, 17. Sandu Ştefan, 10. Robert Bumbăcaru (11. Nicolae Albu, 20’), 8. Marius Petcu, 13. Cristian Iancu (7. Alexandru Cristea, 75’), 17. Gabriel Şerban (18. Ionuţ Gheorghe, 60’). Rezerve: -

Au arbitrat: George Cojocaru – Iulian Creţu, Bogdan Negoiţă

Observator: Mircea Brânduşă

Cartonaşe galbene: T. Hotobăcescu (40), A. Iuga (43) / Fl. Tudor (88)

Conpet Ştefan cel Mare – Progresul Fundulea 1-2

Au marcat: Dumitru Morcov (7) / Daniel Dinu (67), Florin Dorobanţu (81)

Conpet: 36. George Dănilă – 11. Dumitru Morcov, 17. Emil Mexer, 6. Alexandru Mindea, 16. Mihai Barbu, 8. Marian Preda (15. Marius Vică, 80’), 10. Ion Raiculescu, 19. Corneliu Vasilescu, 9. Liviu Marin, 14. Cristinel Barbu, 13. Liviu Roşoagă. Rezerve: 7. Robert Doicin

Antrenor: Cristinel Barbu

Progresul: 1. Ionel Sava – 6. Nicolae Ionel, 14. George Petrache, 15. Ştefan Iacob, 8. Valentin Zidaru (77. Daniel Dinu, 64’), 21. Andrei Braşoveanu, 17. Marian Marian, 7. Florin Dorobanţu, 5. Cristian Grigore, 10. Dorel Roncea, 3. George Tănase (4. Ilie Ruse, 83’). Rezerve: 13. George Malama, 23. Gabriel Petre, 11. Alexandru Leordean

Antrenor: Florentin Vâlsan

Au arbitrat: Marius Anghel – Alexandru Nicoiu, Constantin Petre

Observator: Ion Minea

Cartonaşe galbene: I. Răiculescu (34), D. Morcov (44), M. Preda (64), L. Roşoagă (75), C. Barbu (78) / M. Marian (34, 79), Cr. Grigore (65), A. Braşoveanu (68), D. Roncea (84)

Cartonaşe roşii: - / M. Marian Progresul Fundulea – min.79)

Unirea Mânăstirea – Petrolul Ileana 7-0

Au marcat: Alexandru Stochiţă (15, 70), Alexandru Şelaru (37), Ciprian Stoica (49, 70, 89), Ciprian Ana (64)

Unirea: 12. Constantin Lazăr – 2. Marius Gheorghe, 8. Marian Ion, 7. Arun Dedu, 6. Mirel Duţu (4. Mădălin Buciu), 17. Alexandru Papacea, 15. Robert Wicentovicz, 10. Alexandru Şelaru (16. Dănuţ Moise), 5. Ciprian Stoica (14. Cristian Cmetea), 11. Ciprian Ana, 9. Alexandru Stochiţă. Rezerve: 1. Gabriel Cotea, 3. Ionuţ Ciolacu, 13. Silviu Neculai.

Antrenor: Gabriel Cotea

Petrolul: 12. Marius Dumitrescu – 5. Alexandru Lolea, 13. Gabriel Răduţă, 3. Marius Constantin, 16. Teodor Datcu, 6. Ionuţ Florea (4. Dumitru Popa, 76’), 9. Ionuţ Constantin, 15. Cristian Ceauşu (9. Florin Lazăr, 63’), 8. Robert Micu, 10. Mihăiţă Ursu, 11. Marius Florea. Rezerve: 7. Ştefan Ghionoae, 15. Claudiu Bunea, 18. Marius Petrescu, 2. Alexandru Dobre.

Antrenor: -

Au arbitrat: Valerian Toma – Cristian Stancu, Laurenţiu Baicu.

Observator: Romeo Caramavrov

Cartonaşe galbene: M. Gheorghe (24), C. Stoica (47) / M. Ursu (41), M. Dumitrescu (90)

Victoria Chirnogi – Victoria Lehliu 1-0

A marcat: Marin Manea (23)

Victoria Chirnogi: 1. Andrei Popescu – 3. Laurenţiu Dociu, 6. Flavius Chirică, 16. Andrei Chiriţă, 13. Victor Harbuz (9. Costel Lisma, 31’), 20. Eugen Vlaicu (15. Florin Mocănaşu, 50’), 17. Cristian Dinu, 14. Robert Vârlan, 7. Marian Manea (4. CosminVoicu, 85’), 10. Andrei Anghel (8. Alex. Dragomir, 70’), 11. Mihai Mangealic.

Rezerve: 12. Marius Nenciu, 18. Robert Chirică.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Victoria Lehliu: 1. Robert Bratu – 9. George Panaete, 3. Mihai Drăghici, 7. Marius Costache, 5. Puiu Cherchezeanu, 14. Felix Vernescu, 4. Gigel Nae, 11. Iulian Tudor, 18. Mihai Antal, 2. Ionuţ Rad, 10. Bogdan Antoche.

Rezerve: 23. Dorin Lemnaru, 8. Marius Voinea, 13. Florin Brebu, 6. Petru Velicu, 16. Alexandru Stan, 15. Florin Popescu, 12. Valentin Crăescu.

Antrenor: Ninel Milea

Au arbitrat: Andrei Oancea – Viorel Dobre, Andru Popa (toţi din Bucureşti)

Observator: Mirel Burlacu

Cartonaşe galbene: C. Lisma (88) / M. Drăghici (17, 46), M. Antal (44), M. Costache (66)

Cartonaşe roşii: Mihai Drăghici (Victoria Lehliu – min. 46)

Clasament

  1. Unirea Mânăstirea       2   2   0   0   11-2    6
  2. Victoria Chirnogi          2   2   0   0     7-1    6
  3. CSM Olteniţa                2   2   0   0     7-1    6
  4. Partizan Crivăţ              2   2   0   0     7-5   6
  5. Venus Independenţa    2   1   1   0   16-2   4
  6. Viitorul Curcani             2   1   1   0     6-5   4
  7. Tricolorul Jegălia         2   1   0   1     6-4    3
  8. ACS Roseţi                  2   1   0   1     6-4    3
  9. Dunărea Ciocăneşti    2   1   0   1     4-3    3
  10. Victoria Lehliu             2   1   0   1     4-3     3
  11. Progresul Fundulea    2   1   0   1     3-3     3
  12. Unirea Dragalina        2   1   0   1      4-5     3
  13. Dunărea Grădiştea    2   0   2   0      3-3     2
  14. Spicul Vâlcelele          2   0   0   2      6-8    0
  15. Conpet Şt. Cel Mare  2   0   0   2      3-7    0
  16. Steaua Radovanu       2   0   0   2     2-9     0
  17. Petrolul Ileana             2   0   0   2     2-13   0
  18. Vulturii Gălbinaşi        2   0   0   2     2-21   0                        

Etapa a 3-a / Sâmbătă, 17 august, ora 18.00

Spicul Vâlcelele – Dunărea Ciocăneşti

Dunărea Grădiştea – Partizan Crivăţ

Vulturii Gălbinaşi – Viitorul Curcani

Victoria Lehliu – Venus Independenţa

Tricolorul Jegălia – Victoria Chrnogi

Progresul Fundulea – Unirea Dragalina

Steaua Radovanu – Conpet Şt. Cel Mare

Petrolul Ileana – CSM Olteniţa

ACS Roseţi – Unirea Mânăstirea