Liga a 2-a / Turris şi Gloria continuă cu punctaj maxim şi după runda a 4-a

Liga a 2-a / Turris şi Gloria continuă cu punctaj maxim şi după runda a 4-a

Astăzi după-amiază, la Târgu Mureş s-au duelat Univ. Cluj şi Gloria Buzău. Partida contând pentru runda a 4-a a fost castigate de oaspeţi cu 2-0, ambele goluri fiind marcate din penalty de Valentin Alexandru (39) şi Dragoş Huiban (79).

Gloria şi Turris continua cu punctaj maxim şi după runda a 4-a.

Următoarea partidă va avea loc luni, de la ora 18.00 la Constanţa între Farul şi Petrolul Ploieşti.

Etapa se va încheia marţi când e programat de la ora 19.00 meciul dintre CS Mioveni şi FC Argeş.

 

Etapa a 4-a

AFK Csikszereda M. Ciuc – Dunărea 1-1

Au marcat: Szilard Veres (25) / Radu Crişan (28)

Ripensia Tmişoara – UTA Arad 2-1

Au marcat: Albert Voinea (87), Adrian Zaluschi (90+3) / Octavian Ursu (45+2)

Sportul Snagov – Metaloglobus 0-3

Au marcat: Ovidiu Herea (17, 81), Valentin Ghenovici (79)

Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Pandurii 0-0

Daco Getica Bucureşti – CSM Reşiţa 1-0

A marcat: Gabriel Răducan (8)

Concordia Chiajna – Turris 0-3

Au marcat: Silviu Pană (6), Cristian Ciobanu (73), Nedo Turkovic (83)

FC Rapid – ASU Poli Timişoara 1-0

A marcat: Cristian Scutaru (83 – autogol)

Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău 0-2

Au marcat: Valentin Alexandru (39 – pen.), Dragoş Huiban (79 – pen.)

Luni, 26 august

18.00 Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

Marţi, 27 august

19.00 CS Mioveni – FC Argeş

Clasament

  1. Turris Oltul            4    4   0   0 11-1   12
  2. SCM Gloria            4   4   0   0  12-1   12
  3. UTA Arad               4   3   0   1  10-2     9
  4. CSM Reşiţa            4    2   1   1   6-3     7
  5. CS Mioveni            3    2   1   0   3-1     7
  6. FC Rapid                 4    2   1   1   5-4     7
  7. FC Argeş                 3    2    0  1   5-2     6
  8. Metaloglobus        4    2   0   2   7-5     6
  9. Petrolul Ploieşti    3    2   0   1   5-5     6
  10. Ripensia               4   2   0   2   5-7      6
  11. Daco Getica        4    2   0   2   2-4      6
  12. Concordia            4   2   0   2   4-7      6
  13. Farul Constanţa  3   1   1   1   2-2     4
  14. FK Csikszreda      4   1   1   2   4-5      4
  15. Viitorul Pandurii 4   1   1   2   2-5      4
  16. ASU Poli                4   1   0  3    3-3     3
  17. Univ. Cluj              4   1   0  3    3-5     3
  18. Dunărea                4   0   1   3   2-8     1
  19. Pandurii Tg. Jiu    4   0   1   3   1-8     1 
  20. Sportul Snagov    4   0   0   4   1-15    0

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 31 august, ora 11.00

Turris Oltul – FC Farul

ASU Poli – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii – ASC Daco – Getica

Gloria Buzău – CS Mioveni

UTA Arad – Sportul Snagov

Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara

Sâmbătă, 31 august, ora 13.30

Metaloglobus – Universitatea Cluj

Duminică, 1 septembrie, ora 13.30

CSM Reşiţa – FC Rapid

Luni, 2 septembrie, ora 18.00

FC Argeş – Pandurii Tg. Jiu

Marţi, 3 septembrie, ora 19.30

Petrolul – AFK Csikszereda