Liga a 2-a | Szabolcs Kovacs, desemnat să conducă partida FK Csikszereda – Dunărea Călărași

CCA a hotărât ca partida de la Miercurea Ciuc dintre FK Csikszereda și Dunărea Călărași din cadrul etapei a 4-a a play-off-ului L2, programată luni, 19 aprilie, de la ora 18.30 de minute să fie arbitrată de Szabolcs Kovacs (33 ani) din Carei. Este a 3-a oară în ultima perioadă când fratele mai mic al mult mai celebrului Istvan Kovacs va oficia la centru un meci al Dunării. S-a mai întâmplat la partidele susținute cu Ripensia, scor 2-2, din 7 martie (sezon regular) și respectiv cu ASU Poli Timișoara (play-off), scor 0-0, din 3 aprilie, ambele desfășurate la Călărași.

Kovacs va fi ajutat la cele două margini de Ovidiu Timar (Oradea) și Alexandru Corb (Satu Mare). Rezervă a fost desemnat Andrei Tiții (Șura Mică – Sibiu).

Observatori au fost delegați Bogdan Zanfirescu (Botoșani) și Mircea Bucur (Tg. Mureș).

Ultima confruntare dintre FK și Dunărea a avut loc tot la Miercurea Ciuc, pe 14 martie, echipa noastră câștigând cu 1-0, grație golului marcat de Bodo Kanda în minutul 52.