Liga a 2-a / Primul punct pentru “galben – albaştri”: FK Csikszereda – Dunărea 1-1

Liga a 2-a / Primul punct pentru “galben – albaştri”: FK Csikszereda – Dunărea 1-1

Dunărea Călăraşi a obţinut sâmbătă primul punct stagional, remizând, 1-1, în partida desfăşurată la Miercurea Ciuc cu echipa locală, FK Csikszereda. „Galben – albaştrii” au deschis scorul în minutul 25 prin nou – venitul, Radu Crişan, egalarea survenind 3 minute mai târziu. Reuşita i-a aparţinut lui Szilard Veres care a reluat cu piciorul în plasă după o deviere a lui Becze.

Dunărea a încheiat duelul în 10, Ariel Lopez fiind eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene.

Sâmbăta viitoare, echipa noastră va juca acasă cu Ripensia Timişoara care a învins-o azi, acasă, pe UTA Arad cu 2-1.

Vom reveni.

UPDATE

FK Csikszereda – Dunărea Călăraşi 1-1

Au marcat: Szilard Veres (28) / Radu Crişan (25)

FK Csikszereda: 23. Daniel Bordas – 2. Raul Palme, 14. Istvan Berde, 5. Szilard Mitra (cpt.), 4. Csongor Simo – 6. Eder Gonzalez, 8. Szilard Veres (17. Barna Bajko, 63’), 7. Raul Julia, 10. Sonfiane Jebari – 99. Martin Takacs (13. Attila Csuros, 79’), 20. Tamas Becze (22. Norbert Barta, 75’).

Rezerve: 21. Damir Ljuljanovic – Szilard Kalman, 53. Akos Fodor, 26. Levente Bara

Antrenor: Valentin Suciu

Dunărea: 33. Nicolai Calancea – 2. Alex. Sabangeanu, 20. Bogdan Şandru, 73. Radu Crişan, 27. Gaston Mendy – 14. Ariel Lopez, 18. Robert Boboc – 90. Bogdan Rusu (17. Ciprian Gliga, 74’), 10. Georgian Honciu (96. Alin Mutu, 87’) 7. Salvatore Marrone (28. Andrei Zete, 65’) – 11. Thaer Bawab.

Rezerve: 1. Stefan Krell – 9. Ekollo Malolo, 8. Gabriel Preoteasa, 22. Oltay Ekrem

Antrenor: Cristian Pustai

Au arbitrat: Marius Chițu (Târgovişte), Răzvan Mihai Dobre (Şotânga), Gabriel Ion Catană (Târgovişte)

Observatori:  Constantin Gheorghe (Suceava), Iosif Tâlvan (Sibiu)

Cartonaşe roşii: Ariel Lopez (Dunărea – min. 90)

 

Etapa a 4-a

AFK Csikszereda M. Ciuc – Dunărea 1-1

Au marcat: Szilard Veres (25) / Radu Crişan (28)

Ripensia Tmişoara – UTA Arad 2-1

Au marcat: Albert Voinea (87), Adrian Zaluschi (90+3) / Octavian Ursu (45+2)

Sportul Snagov – Metaloglobus 0-3

Au marcat: Ovidiu Herea (17, 81), Valentin Ghenovici (79)

Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Pandurii 0-0

Daco Getica Bucureşti – CSM Reşiţa 1-0

A marcat: Gabriel Răducan (8)

Concordia Chiajna – Turris 0-3

Au marcat: Silviu Pană (6), Cristian Ciobanu (73), Nedo Turkovic (83)

 

Sâmbătă, 24 august, ora 18.00

FC Rapid – ASU Poli Timişoara

Duminică, 25 august

15.30 Universitatea Cluj – Gloria Buzău

Luni, 26 august

18.00 Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

Marţi, 27 august

19.00 CS Mioveni – FC Argeş

 

Clasament

  1. Turris Oltul            4    4   0   0 11-1   12
  2. SCM Gloria            3   3   0   0  10-1     9
  3. UTA Arad               4   3   0   1  10-2     9
  4. CSM Reşiţa            4    2   1   1   6-3     7
  5. CS Mioveni            3    2   1   0   3-1     7
  6. FC Argeş                3   2    0  1   5-2      6
  7. Metaloglobus       4   2   0   2   7-5      6
  8. Petrolul Ploieşti   3   2   0   1   5-5      6
  9. Ripensia                 4   2   0   2   5-7      6
  10. Daco Getica        4   2   0   2   2-4      6
  11. Concordia           4   2   0   2   4-7      6
  12. FC Rapid               3   1   1   1   4-4     4
  13. Farul Constanţa  3   1   1   1   2-2     4
  14. FK Csikszreda      4   1   1   2   4-5      4
  15. Viitorul Pandurii 4   1   1   2   2-5      4
  16. ASU Poli                3   1   0  2    3-2     3
  17. Univ. Cluj              3   1   0  2    3-3     3
  18. Dunărea                4   0   1   3   2-8     1
  19. Pandurii Tg. Jiu    4   0   1   3   1-8      1  
  20. Sportul Snagov    4   0   0   4   1-15    0

 

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 31 august, ora 11.00

Turris Oltul – FC Farul

ASU Poli – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii – ASC Daco – Getica

Gloria Buzău – CS Mioveni

UTA Arad – Sportul Snagov

Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara

Sâmbătă, 31 august, ora 13.30

Metaloglobus – Universitatea Cluj

Duminică, 1 septembrie, ora 13.30

CSM Reşiţa – FC Rapid

Luni, 2 septembrie, ora 18.00

FC Argeş – Pandurii Tg. Jiu

Marţi, 3 septembrie, ora 19.30

Petrolul – AFK Csikszereda