Liga a 2-a / Petrolul şi Gloria, victorioase!

Duminică au avut loc alte două partide din cadrul primei etape a noului sezon al ligii a 2-a.

În „derby-ul” nou – promovatelor, SCM Gloria s-a impus la limită acasă, 1-0, în faţa celor de la FK Csikszereda Miercurea Ciuc. Golul a fost înscris în partea a doua de Tucaliuc, în minutul 64.

În Colentina, Metaloglobus şi Petrolul Ploieşti au oferit un spectacol agreabil încheiat cu victoria oaspeţilor.

Ovidiu Herea a deschis scorul în minutul 40 din penalty, oaspeţii egalând în minutul 53 prin Meza Colli. Finalul care s-a desfăşurat sub o ploaie torenţială, a adus şi golul victoriei marcat în minutul 90 de tânărul de 17 ani, Mario Bratu.

Ultimul joc al etapei este programat marţi în Trivale. De la ora 19.30 de minute, FC Argeş va înfrunta pe Ripensia Timişoara, meciul fiind televizat.