Liga a 2-a / Petrolul, pas greşit cu ultima clasată. Dunărea, pe 13 după etapa a 7-a!

Luni seară a avut loc şi ultima confruntare din cadrul rundei a 7-a a ligii a 2-a Casa Pariurilor. Pe „Ilie Oană”, Petrolul s-a făcut de râs încheind la egalitate, 1-1, cu ultima clasată, Sportul Snagov. Găzarii au deschis scorul în minutul 30 prin Sergiu Arnăutu, egalarea survenind în minutul 90 după reuşita lui Adrian Stoica.

Dunărea Călăraşi a obţinut sâmbătă a doua victorie consecutivă trecând acasă de Universitatea Cluj cu 3-2. Pentru „galben – albaştri” au punctat în ordine Serge Ekollo (26), Gaston Mendy (43) şi Bogdan Şandru (77 – penalty).

În acest moment, echipa noastră ocupă locul 13 cu 8 puncte. Următorul adversar e CS Mioveni, partida fiind programată sâmbătă, 21 septembrie, de la ora 11.00.

Etapa a 7-a

CSM Reşiţa – Turris Turnu Măgurele 1-1

Au marcat: Dragoş Săulescu (57) / Cristian Ciobanu (29)

Viitorul Pandurii – Concordia Chiajna 0-0

SCM Gloria Buzău – Daco Getica 2-0

A marcat: Valentin Alexandru (22, 50)

Metaloglobus – Pandurii Tg. Jiu 0-1

A marcat: Nicolae Cotolan (80)

FK Csikszereda – Ripensia Timişoara 2-2

Au marcat: Szilard Kalman (30), Szilard Magyari (89) / Alexandru Popovici (18), Albert Voinea (35)

Dunărea Călăraşi – Univ. Cluj 3-2

Au marcat: Serge Ekollo (26), Gaston Mendy (43), Bogdan Şandru (77 –pen.) / Kay (2), Artur Crăciun (61)

ASU Poli Timişoara – Farul Constanţa 0-0

UTA Arad – CS Mioveni 1-1

Au marcat: alexandru Ioniţă (43) / Valentin Coşereanu (8)

FC Argeş – FC Rapid 0-2

Au marcat: Amir Jorza (54), Petre Goge (89)

Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov 1-1

Au marcat: Sergiu Arnăutu (30) / Adrian Stoica (90)

1. Turris Oltul            7   6   1   0  16-2    19