Liga a 2-a | George Găman va arbitra partida FC Rapid – Dunărea Călărași

Liga a 2-a | George Găman va arbitra partida FC Rapid – Dunărea Călărași

Din nou față în față cu George Găman! CCA a decis ca partida de la Buftea dintre FC Rapid și Dunărea Călărași, din cadrul rundei a 20-a, programată duminică de la ora 19.00 să fie condusă la centru de George Găman (35 de ani) din Craiova. Tot cu el la centru, Dunărea a fost eliminată de Dinamo din sferturile Cupei României, în jocul desfășurat la Călărași pe 4 martie.

Ajutoarele sale vin din Dâmbovița E vorba de Florin Pucheanu (Ulmi) și Gabriel Catană (Târgoviște). Rezervă este Mihai Ene (București). Observatori au fost desemnați Marcel Savaniu (Brașov) și Bogdan Gheorghiță (Vaslui).

În acest moment, Dunărea ocupă în clasament locul 5 cu 31 de puncte iar FC Rapid, 11 cu 27 de puncte.

Etapa a 20-a

CSM Slatina – Ripensia Timișoara 0-1

A marcat: M. Ene (90+3)

Fotbal Comuna Recea – CSM Reșița 6-0

Au marcat: A. Burdeț (2), M. Coman (36, 53), Al. Mărieș (62), Ad. Micaș (82), P. Batin (90)

Aerostar Bacău – Concordia Chiajna 0-1

A marcat: L. Ion (56)

SCM Gloria Buzău – Pandurii Tg. Jiu 1-1

Au marcat: C. Tucaliuc (36 – pen.) / G. Dodoi (82)

Unirea Slobozia – Metaloglobus 0-1

A marcat: Ov. Herea (90+3 – pen.)

Petrolul Ploiești – CS Mioveni 0-1

A marcat: Șt. Blănaru (85)

Duminică, 21 martie

Ora 19.00 FC Rapid – Dunărea Călărași

Luni, 22 martie

Ora 19.30 Viitorul Pandurii Tg. Jiu – FK Csikszereda

Marți, 23 martie

Ora 19.30 U Craiova 1948 – Farul Constanța

ASU Poli Timișoara și Universitatea Cluj vor sta.

Clasament

  1. ASU Poli            18    8   8   2  18-12   32
  2. U Craiova           17   8   7   2   28-15   31
  3. Viitorul Pandurii 17  10   1   6   31-25   31
  4. Farul Constanța 18   9   4   5   24-18   31
  5. Dunărea             17   9   4   4   23-17   31
  6. Metaloglobus     18   9   3   6   23-11    30
  7. CS Mioveni        18   8   6   4   18-10   30
  8. Univ. Cluj           18   9   2   7   19-17    29
  9. Petrolul Ploiești 18    8   4   6   28-15   28
  10. FK Csikszereda 17   8   4    5   22-15   28
  11. FC Rapid           17   8   3    6   25-26   27
  12. Gloria Buzău     19    6   8   5   21-20   26
  13. FC Recea          18   6   4    8   29-29   22
  14. Concordia          18   5   6    7   19-18   21
  15. Ripensia            18   6   3    9   15-30    21
  16. Unirea Slobozia 18   5   4    9   15-25   19
  17. CSM Reșița       18   5   4    9   10-24   19
  18. CSM Slatina      18   4   3   11  17-24   15
  19. Aerostar Bacău 18   2   4   12  18-32   10
  20. Pandurii Tg. Jiu 18   2   4   12  17-37   10

Etapa a 21-a | Sâmbătă, 27 martie, ora 11.00

Metaloglobus – FC Rapid

Pandurii Tg. Jiu – Unirea Slobozia

Concordia Chiajna – ASU Poli Timișoara

CS Mioveni – Aerostar Bacăîu

Universitatea Cluj – Petrolul Ploiești

CSM Reșița – U Craiova 1948

Ripensia Timișoara – Fotbal Comuna Recea

FK Csikszereda – CSM Slatina

Dunărea – Viitorul Pandurii

SCM Gloria Buzău și Farul Constanța stau.