Liga a 2-a | FK Csikszereda – Dunărea Călărași, azi ora 11.30. Vezi echipele!

Liga a 2-a | FK Csikszereda – Dunărea Călărași, azi ora 11.30. Vezi echipele!

De la ora 11.30 de minute se joacă la Miercurea Ciuc partida dintre FK Csikszereda și Dunărea Călărași, penultima din cadrul rundei a 19-a. Duelul va fi arbitrat de un trio din Galați avându-l la centru pe Viorel Cojocaru (40 de ani). Iată formațiile:

FK: 1. Ladislau Rybansky – 2. Raul Palmes, 14. David Kelemen, 3. Claudiu Apro, 22. David Bor, 13. Attila Csuros, 24. Bako Casiadi, 26. Levente Bara, 20. Marvin Schieb, 15. Andras Mesazaros, 10. Juan Bauza.

Rezerve: 33. Szilard Gyenge – 7. Norbert Pinter, 6. Mihai Savin, 16. Janos Botorok, 11. Soufiane Jebari, 3. Bonifac Csonka, 17. Toni Suciu, 8. Rareș Takacs, 4. Daniel Vereguț.

Antrenor: Valentin Suciu

Dunărea: 12. Răzvan Began – 2. Andrei Rus, 20. Bogdan Șandru, 14. Ariel Lopez, 29. Costin Petre – 4. Adrian Bedea, 5. Cristi Pușcaș – 17. Alin Cârstocea, 10. Saifeddine Alami, 90. Bodo Kanda – 19. Valentin Alexandru

Rezerve: 1. Stefan Krell – 21. Mădălin Calu, 7. Mădălin Tudoran, 26. Cristi Bud, 8. Marius Fotescu, 22. Ionuț Sîrbu, 96. Andrei Dobre, 15. Luca Tache

Antrenor: Cristian Pustai.

Arbitri: Viorel Cojocaru – Alexandru Vișan, Daniel Vlase (toți 3 din Galați)

Rezervă: Robert Ciorbea (Sânpetru – Brașov)

Observatori: Dan Jiga (Bistrița), Radu Bitea (Oradea).

Etapa a 19-a

Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești 0-0

Universitatea Cluj – U Craiova 1948 1-0

A marcat: Al. Pop (70)

Metaloglobus – SCM Gloria Buzău 5-1

Au marcat: M. Botic (8), Aguinaldeo (35, 58), Ov. Herea (49, 53 – pen.) / C. Tucaliuc (250

Pandurii Tg. Jiu – ASU Poli Timișoara 1-1

Au marcat: F. Acosta (20) / D. Codrea (26)

Farul Constanța – Fotbal Comuna Recea 3-2

Au marcat: A. Banyoi (36, 67), Al. Stoica (86) / M. Coman (69), A. Burdet (90)

CSM Reșița – CSM Slatina 1-1

Au marcat: L. Buș (37 – pen.) / I. Stoica (28)

Ripensia – Viitorul Pandurii Tg. Jiu 0-2

Au marcat: A. Țegle (29 – pen.), V. Prejmerean (60)

Duminică, 14 martie

Ora 11.30 FK Csikszereda – Dunărea Călărași

Ora 13.45 Unirea Slobozia – FC Rapid

Clasament

  1. ASU Poli            18   8   8   2  18-12   32
  2. U Craiova           17  8   7   2   28-15   31
  3. Viitorul Pandurii 17 10   1   6   31-25   31
  4. Farul Constanța 18   9   4   5   24-18   31
  5. Univ. Cluj           18   9   2   7   19-17   29
  6. Petrolul Ploiești  17   8   4   5   28-14   28
  7. FK Csikszereda 16   8   4   4   22-14   28
  8. Dunărea             16   8   4   4   22-17   28
  9. Metaloglobus     17   8   3   6   22-11   27
  10. CS Mioveni        17   7   6   4   17-10   27
  11. FC Rapid           16   8   3   5   24-24   27
  12. Gloria Buzău     18    6   7   5   20-19   25
  13. FC Recea          17   5   4   8   23-29   19
  14. CSM Reșița       17   5   4   8   10-18   19
  15. Concordia          17   4   6   7   18-18   18
  16. Ripensia             17  5   3    9   14-30   18
  17. Unirea Slobozia 16   4   4   8    13-23   16
  18. CSM Slatina       17  4   3   10  17-23   15
  19. Aerostar Bacău  17   2   4   11  18-31   10
  20. Pandurii Tg. Jiu  17   2   3   12  16-36     9