Liga a 2-a / Et. 6: Dunărea – Aerostar, azi, de la ora 11.00

Liga a 2-a / Et. 6: Dunărea – Aerostar, azi, de la ora 11.00

Etapa a 6-a a ligii secunde la fotbal programează azi de la ora 11.00 nu mai puțin de 6 jocuri. Pe arena Ion Comșa se joacă Dunărea – Aerostar Bacău, meci ce va fi condus la centru de constănțeanul, Claudiu Marcu. Ajutoarele sale sunt Marius Cristian Marchidanu (Brăila) și Erchian Ionus (Medgidia). Rezervă este Vasile Buzea (Bucureşti). Observatori au fost desemnați Silviu Veronel Ioan (Galaţi) și Costel Petre (Constanţa).

Vineri în prologul etapei, Rapid a trecut de Concordia cu 4-2 și a urcat pe primul loc.

Etapa a 6-a

FC Rapid – Concordia Chiajna 4-2

Au marcat: Șt. Panoiu (32), M. Drăghiceanu (60), P. Goge (69), Ad. Bălan (90+4) / M. Dumitru (12), a. Hergheligiu (44)

Sâmbătă, 3 octombrie, ora 11.00

Farul Constanţa – Metaloglobus

CSM Reşiţa – Unirea Slobozia

Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău

FK Csikszereda – ASU Poli Timişoara

Dunărea Călăraşi – Aerostar Bacău

Viitorul Pandurii – Petrolul Ploieşti

Sâmbătă, 3 octombrie, ora 13.00

Fotbal Comuna Recea – U Craiova 1948

Luni, 5 octombrie, ora 18.00

Universitatea Cluj – Pandurii Tg. Jiu

Marţi, 6 octombrie, ora 19.30

CS Mioveni – Turris Tr. Măgurele

CSM Slatina va sta.

Clasament

1. FC Rapid                 6   4   1   1   14-7    13

2. U Craiova 1948       5   4   1   0   13-6    13

3. ASU Poli Timişoara 5   3   2   0     5-1   11

4. Petrolul Ploieşti       5   3   0   2   12-4     9

5. Dunărea Călăraşi    4   3   0   1     6-2     9

6. Turris Tr. Măgurele  5   2   2   1   11-6     8

7. Concordia Chiajna   6   2   2   2   13-10   8

8. Farul Constanţa       4   2   1   1     6-5     7

9. Universitatea Cluj    5   2   1   2     5-4     7

10. CSM Reşiţa           4   2   1   1     2-4     7

11. Metaloglobus         4   1   3   0     4-3     6

12. Gloria Buzău          5   1   3   1    5-5     6

13. CS Mioveni            5   1   3   1    2-2     6

14. Viitorul Pandurii     4   2   0   2    9-11   6

15. FK Csikszereda     4   1   1   2     5-6    4

16. Unirea Slobozia     4   1   1   2     3-6    4

17. CSM Slatina           5   1   0   4    4-8     3

18. Aerostar Bacău      5   1   0   4    3-7     3

19. Fotbal C. Recea     5   1   0   4    5-11   3

20. Ripensia Timişoara 4   1   0   3   3-11   3

21. Pandurii Tg. Jiu       4   0   0  4    2-13   0