Liga a 2-a / Et. 5: Petrolul – Dunărea, sâmbătă, 26 septembrie, ora 18.45

Liga a 2-a / Et. 5: Petrolul – Dunărea, sâmbătă, 26 septembrie, ora 18.45

Etapa a 5-a a campionatului ligii secunde la fotbal debutează sâmbătă, 26 septembrie când sunt programate nu mai puţin de 8 jocuri. De la ora 18.45 de minute, pe „Ilie Oană” va începe duelul dintre Petrolul Ploieşti şi Dunărea Călăraşi care va fi şi televizat!

În runda precedentă, Petrolul a câştigat în deplasare confruntarea cu FK Csikszereda, scor 2-1, în vreme ce Dunărea a stat.

Găzarii, antrenaţi de Viorel Moldovan, ocupă în acest moment locul 3 cu 9 puncte, Dunărea aflându-se pe 7 cu 6 puncte. În sezonul anterior, Petrolul a câştigat ambele jocuri: 1-3 la Călăraşi, respectiv 2-0 la Ploieşti.

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 26 septembrie, ora 11.00

Aerostar Bacău – FK Csikszereda

ASU Poli Timişoara – Ripensia

Gloria Buzău – CSM Reşiţa

Unirea Slobozia – Farul Constanţa

Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni

Turris Tr. Măgurele – Concordia Chiajna

Sâmbătă, 26 septembrie, ora 12.30

Fotbal Comuna Recea – FC Rapid

Sâmbătă, 26 septembrie, ora 18.45

Petrolul Ploieşti – Dunărea

Duminică, 27 septembrie, ora 12.00

Metaloglobus – Universitatea Cluj

Marţi, 29 septembrie, ora 19.00

FC U Craiova – CSM Slatina

Viitorul Pandurii stă.

Clasament

1. FC U Craiova            4   3   1   0   11-4   10

2. FC Rapid                  4   3   1   0     9-3   10

3. Petrolul Ploieşti         4   3   0   1   12-3    9

4. Concordia Chiajna    4   2   2   0     9-3     8

5. ASU Poli Timişoara  4   2   2   0     3-1     8

6. Farul Constanţa        4   2   1   1     6-5     7

7. Dunărea Călăraşi      3   2   0   1     5-2     6

8. Universitatea Cluj      4   2   0   2    5-4     6

9. Gloria Buzău              4   1   3   0    5-4     6

10. Viitorul Pandurii        4   2   0   2   9-11   6

11. Turris Tr. Măgurele  4   1   2   1    8-4     5

12. Metaloglobus           3   1   2   0    4-3     5

13. FK Csikszereda       3   1   1   1    3-3     4

14. Unirea Slobozia       4   1   1   2    3-6     4

15. CSM Reşiţa             3   1   1   1    1-4     4

16. CS Mioveni              4   0   3   1    0-1     3

17. CSM Slatina             4   1   0   3    3-6     3

18. Ripensia Timişoara 3   1   0   2    3-9     3

19. Aerostar Bacău       4    0   0   4    0-5     0

20. Fotbal C. Recea      4   0   0   4    3-10   0

21. Pandurii Tg. Jiu       3   0   0    2    1-11   0