Liga a 2-a | Et. 17: Concordia – U Craiova 1948, marți, 2 martie, ora 17.30

Liga a 2-a | Et. 17: Concordia – U Craiova 1948, marți, 2 martie, ora 17.30

Ultimul meci al rundei a 17-a, a doua desfășurată în acest an va avea loc marți, 2 martie de la Chiajna. De la ora 17.30 de minute se vor confrunta Concordia, locul 15 cu 16 puncte (15 partide) și liderul, U Craiova 1948, 30 de puncte (din 14 meciuri). Duelul va fi arbitrat de constănțeanul, Claudiu Marcu, ajutoarele sale fiind Doru Zamfir (Slatina) și Nicușor Marin (Suseni). Rezervă va fi Cristina Trandafir (București).

Dunărea Călărași a evoluat sâmbătă la Reșița depășind CSM-ul cu 1-0, golul aparținând lui S. Alami (min. 87). În urma acestui succes, coroborat cu celelalte rezultate, Dunărea e pe 4 cu 27 de puncte (din 15 meciuri).

Etapa a 17-a

SCM Gloria Buzău – FC Rapid 0-0

Universitatea Cluj – CSM Slatina 2-1

Au marcat: D. Ogbu (33), I. Golan (90+5) / M. Manea (38)

Unirea Slobozia – ASU Poli Timișoara 0-0

Metaloglobus – Aerostar Bacău 3-0

Au marcat: Ov. Herea (45+2), Al. Coman (63), A. Mendes (64)

CS Mioveni – Fotbal Comuna Recea 1-1

Au marcat: I. Rădescu (31) / Al. Mărieș (49)

CSM Reșița – Dunărea Călărași 0-1

A marcat: S. Alami (87)

Ripensia – FK Csikszereda 1-1

Au marcat: Al. Neagu (74) / M. Schieb (60)

Farul Constanța – Viitorul Pandurii 1-0

A marcat: L. Mihai (63)

Pandurii Tg. Jiu – Petrolul Ploiești 0-4

Au marcat: P. Roige (50, R. Moise (13), A. Vajushi (26), V. Buhăescu (45)

Marți, 2 martie

Ora 17.30 Concordia Chiajna – U Craiova 1948 SA

 

Clasament

  1. U Craiova             14   8   6   0   27-12   30
  2. ASU Poli               16   7   7     2   16-11   28
  3. Petrolul Ploiești 16   8   3     5   28-14   27
  4. Dunărea               15   8   3     4   20-15   27
  5. FC Rapid               15   8   3     4   23-21   27
  6. Univ. Cluj             15   8   2   5   18-13   26
  7. FK Csikszereda   15   7   4     4   19-13   25
  8. Viitorul Pandurii 15   8   1     6   27-24   25
  9. Metaloglobus     15   7   3     5   17-9     24
  10. CS Mioveni       16   6   6   4 15-9     24
  11. Farul Constanța 15   7   3   5   17-15   24
  12. Gloria Buzău     16   5   7     4   17-14   22
  13. CSM Reșița         15   5   3     7   8-15   18
  14. Ripensia               15   5   2     8   12-26   17
  15. Concordia           15   4   4     7   18-18   16
  16. FC Recea             15   4   4     7   20-26   16
  17. Unirea Slobozia 15   4 4     7   13-21   16
  18. CSM Slatina         15   4   1   10   15-21   13
  19. Aerostar Bacău   16   2   3   11   17-30     9
  20. Pandurii Tg. Jiu   15   2   1   12   14-34     7

Etapa a 18-a

Sâmbătă, 6 martie

Ora 11.00 Viitorul Pandurii – CSM Reșița

Ora 11.00 CSM Slatina – Farul Constanța

Ora 11.00 Aerostar Bac[u – Pandurii Tg. Jiu

Ora 11.00 Gloria Buzău – Unirea Slobozia

Ora 12.00 FC Rapid – FK Csikszereda

Duminică, 7 martie

Ora 11.00 Dunărea Călărași – Ripensia Timișoara

Ora 13.00 ASU Poli Timișoara – Metaloglobus

Luni, 8 martie

Ora 15.30 Fotbal Comuna Recea – Univ. Cluj

Marți, 9 martie

Ora 19.00 U Craiova 1948 – CS Mioveni