Liga a 2-a / Et. 12: Sătmăreanul, Florin Mazilu, va arbitra partida Concordia – Dunărea

Liga a 2-a / Et. 12: Sătmăreanul, Florin Mazilu, va arbitra partida Concordia – Dunărea

Arena Concordia din Chiajna va găzdui miercuri, începând cu ora 15.00 duelul dintre Concordia şi Dunărea Călăraşi, din cadrul etapei a 12-a a ligii a 2-a Casa Pariurilor. Partida va fi arbitrată la centru de Florin Mazilu (Satu Mare), el fiind ajutat la cele două "margini" de Ionuţ Bobe (Videle) şi Cosmin Vatamanu (Bucureşti). Rezervă va fi Adrian Dumitru (Târgovişte).

Observatori au fost desemnaţi Zoltan Tamas (Odorheiu Secuiesc) şi Marian Lumânare (Bucureşti).

 

Etapa a 12-a

Miercuri, 16 octombrie, ora 15.00

FC Farul – Universitatea Cluj

CS Mioveni – Sportul Snagov

Pandurii Tg. Jiu – Ripensia Timişoara

Daco Getica Bucureşti – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Dunărea

ASU Poli Timişoara – Metaloglobus

CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău

Miercuri, 16 octombrie, ora 16.00

FC Rapid – Petrolul Ploieşti

Miercuri, 16 octombrie, ora 19.30

Turris Turnu Măgurele – UTA Arad

Clasament

  1. Turris Oltul           11   8   1   2   22-7     25
  2. CS Mioveni           11   6   5   0   19-5     23
  3. UTA Arad                 8   6   1   1   26-5    19
  4. SCM Gloria            10   6   1   3   19-9    19
  5. Metaloglobus        11   5   3   3  16-11  18
  6. Petrolul Ploieşti    10   5   3   2  11-10   18  
  7. FC Rapid                   9  5   2   2   13-9     17
  8. Viitorul Pandurii   11   5   2   4  16-14   17
  9. FC Argeş                 10   5   1   4  13-13   16
  10. Farul Constanţa  11   4   3   4     8-8     15
  11. Concordia            10    3   4   3    9-12   13
  12. ASU Poli               10    3   3   4   10-6    12
  13. Univ. Cluj             10    3   3   4   13-10  12 
  14. Dunărea               10    3   3   4   13-15  12
  15. CSM Reşiţa          10    3   3   4   12-16  12
  16. Ripensia               11    3   3   5   12-19  12
  17. FK Csikszereda    10    2   4   4   10-15  10
  18. Pandurii Tg. Jiu   11    1   3   7     7-22     6 
  19. Daco Getica        11    2   0   9     6-25     6
  20. Sportul Snagov   11    0   2   9     4-28     2