Programată inițial vineri, 13 noiembrie de la ora 19.30, partida dintre Dunărea și Turris Tr. Măgurele din cadrul etapei a 12-a a ligii a 2-a a fost reprogramată pentru miercuri, 2 decembrie, de la ora 14.00.
Conducerea clubului AFC Turris a anunțat miercuri pe pagina oficială de Facebook că “În urma testului RT-PCR efectuat pe 10.11.2020, avem 15 jucători și 5 persoane din staff depistate pozitiv. Restul jucătorilor sunt izolați în altă locație urmând ca peste 7 zile tot lotul să fie retestat. Ținem legătura îndeaproape cu autoritățile pentru a rezolva cât mai rapid această situație.”
Celelalte jocuri vor avea loc în intervalul 14-16 noiembrie.
În altă ordine de idei, miercuri și joi au avut loc două jocuri restanță din cadrul etapei a 10-a. FK Csikszereda a remizat acasă, 1-1, cu Pandurii Tg. Jiu iar CSM Reșița s-a impus la limită, scor 1-0, în fața ilfovenilor de la Concordia Chiajna.
Etapa a 12-a
Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 11.00
Ripensia Timișoara – CS Mioveni
Viitorul Pandurii – Pandurii Tg. Jiu
CSM Slatina – Metaloglobus
Fotbal Comuna Recea – Unirea Slobozia
Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 14.30
CSM Reșița – Universitatea Cluj
Duminică, 15 noiembrie, ora 11.00
FK Csikszereda – Concordia Chiajna
Duminică, 15 noiembrie, ora 14.30
FC Rapid – Farul Constanța
Duminică, 15 noiembrie, ora 19.00
U Craiova 1948 – SCM Gloria Buzău
Luni, 16 noiembrie, ora 19.30
Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău
Miercuri, 2 decembrie, ora 14.00
Dunărea Călărași – Turris Tr. Măgurele
Clasament
- U Craiova 1948 10 6 4 0 22-9 22
- Dunărea Călăraşi 10 6 2 2 15-10 20
- ASU Poli Timişoara 11 5 5 1 11-7 20
- Metaloglobus 11 5 4 2 14-8 19
- Petrolul Ploieşti 10 5 2 3 18-8 17
- Universitatea Cluj 9 5 2 2 13-6 17
- CS Mioveni 11 4 5 2 8-4 17
- Farul Constanţa 10 5 2 3 13-11 17
- Turris Tr. Măgurele 11 4 4 3 20-15 16
- Viitorul Pandurii 10 5 1 4 19-17 16
- Gloria Buzău 10 4 3 3 12-9 15
- Ripensia Timişoara 10 5 0 5 12-19 15
- Unirea Slobozia 10 4 2 4 12-13 14
- FC Rapid 9 4 1 4 14-17 13
- FK Csikszereda 10 3 3 4 10-10 12
- CSM Reşiţa 10 3 2 5 5-14 11
- Concordia Chiajna 11 2 3 6 15-16 9
- Fotbal C. Recea 9 2 2 5 15-21 8
- CSM Slatina 9 2 1 6 7-13 7
- Aerostar Bacău 10 1 1 8 8-18 4
- Pandurii Tg. Jiu 11 1 1 9 7-25 4
Restanțe
Miercuri, 18 noiembrie, ora 14.00
Et. 11: Unirea Slobozia – CSM Slatina
Et. 11: SCM Gloria – Fotbal Comuna Recea
Miercuri, 2 decembrie, ora 14.00
Et. 11: Universitatea Cluj – Farul Constanța
Joi, 19 noiembrie, ora 20.30
Et. 10: FC Rapid – Universitatea Cluj