Liga a 2-a / Et. 12: Dunărea – Turris, miercuri, 2 decembrie, ora 14.00

Liga a 2-a / Et. 12: Dunărea – Turris, miercuri, 2 decembrie, ora 14.00

Programată inițial vineri, 13 noiembrie de la ora 19.30, partida dintre Dunărea și Turris Tr. Măgurele din cadrul etapei a 12-a a ligii a 2-a a fost reprogramată pentru miercuri, 2 decembrie, de la ora 14.00. 

Conducerea clubului AFC Turris a anunțat miercuri pe pagina oficială de Facebook că “În urma testului RT-PCR efectuat pe 10.11.2020, avem 15 jucători și 5 persoane din staff depistate pozitiv. Restul jucătorilor sunt izolați în altă locație urmând ca peste 7 zile tot lotul să fie retestat. Ținem legătura îndeaproape cu autoritățile pentru a rezolva cât mai rapid această situație.”

Celelalte jocuri vor avea loc în intervalul 14-16 noiembrie.

În altă ordine de idei, miercuri și joi au avut loc două jocuri restanță din cadrul etapei a 10-a. FK Csikszereda a remizat acasă, 1-1, cu Pandurii Tg. Jiu iar CSM Reșița s-a impus la limită, scor 1-0, în fața ilfovenilor de la Concordia Chiajna.

Etapa a 12-a

Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 11.00

Ripensia Timișoara – CS Mioveni

Viitorul Pandurii – Pandurii Tg. Jiu

CSM Slatina – Metaloglobus

Fotbal Comuna Recea – Unirea Slobozia

Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 14.30

CSM Reșița – Universitatea Cluj

Duminică, 15 noiembrie, ora 11.00

FK Csikszereda – Concordia Chiajna

Duminică, 15 noiembrie, ora 14.30

FC Rapid – Farul Constanța

Duminică, 15 noiembrie, ora 19.00

U Craiova 1948 – SCM Gloria Buzău

Luni, 16 noiembrie, ora 19.30

Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău

Miercuri, 2 decembrie, ora 14.00

Dunărea Călărași – Turris Tr. Măgurele

Clasament

  1. U Craiova 1948        10   6   4   0   22-9    22
  2. Dunărea Călăraşi     10   6   2   2   15-10  20
  3. ASU Poli Timişoara  11   5   5   1   11-7    20
  4. Metaloglobus            11   5   4   2   14-8   19
  5. Petrolul Ploieşti        10   5   2   3   18-8    17
  6. Universitatea Cluj       9   5   2   2   13-6    17
  7. CS Mioveni               11   4   5   2     8-4    17
  8. Farul Constanţa        10   5   2   3  13-11   17
  9. Turris Tr. Măgurele    11   4   4   3  20-15  16
  10. Viitorul Pandurii         10   5   1   4  19-17  16
  11. Gloria Buzău             10   4   3   3   12-9    15
  12. Ripensia Timişoara   10   5   0   5   12-19  15
  13. Unirea Slobozia        10    4   2   4   12-13  14
  14. FC Rapid                    9    4   1   4   14-17  13
  15. FK Csikszereda        10    3   3   4   10-10  12
  16. CSM Reşiţa              10    3   2   5     5-14  11
  17. Concordia Chiajna    11    2   3   6   15-16    9
  18. Fotbal C. Recea         9    2   2   5   15-21    8
  19. CSM Slatina               9    2   1   6     7-13   7
  20. Aerostar Bacău        10   1    1   8     8-18   4
  21. Pandurii Tg. Jiu        11   1    1   9     7-25    4

Restanțe

Miercuri, 18 noiembrie, ora 14.00

Et. 11: Unirea Slobozia – CSM Slatina

Et. 11: SCM Gloria – Fotbal Comuna Recea

Miercuri, 2 decembrie, ora 14.00

Et. 11: Universitatea Cluj – Farul Constanța

Joi, 19 noiembrie, ora 20.30

Et. 10: FC Rapid – Universitatea Cluj