Liga a 2-a / Et. 12: Dunărea – Turris, în nocturnă!

Liga a 2-a / Et. 12: Dunărea – Turris, în nocturnă!

FRF a decis ca partida dintre Dunărea Călărași și Turrtis Turnu Măgurele din cadrul etapei a 12-a, programată vineri, 13 noiembrie să se desfășoare în nocturnă începând cu ora 19.30 de minute. Va fi prima evoluție a “galben-albaștrilor” la lumina reflectoarelor în campionatul ligii a 2-a! Primele două dispute oficiale în nocturnă s-au consumat în urmă cu 2 ani, prima oară pe 1 noiembrie, în optimile Cupei Româniai (2-1 cu FCSB) iar la 3 zile distanța în campionatul ligii 1 (0-1 cu Viitorul Constanța).

Astăzi debutează etapa a 11-a a ligii a 2-a. De la ora 19.00, Petrolul va juca, pe teren propriu împotriva Rapidului.

Dunărea Călărași (locul 5, cu 17 puncte) va intră în scenă sâmbătă, de la ora 11.00 fiind programat la Tg. Jiu duelul cu Pandurii, ocupanta ultimului loc (3 puncte).

Etapa a 11-a

Vineri, 6 noiembrie, ora 19.00

Petrolul Ploiești – FC Rapid

Sâmbătă, 7 noiembrie, ora 11.00

SCM Gloria – Fotbal C. Recea

Unirea Slobozia – CSM Slatina

Metaloglobus – Viitorul Pandurii

Pandurii Tg. Jiu – Dunărea Călărași

Turris Turnu Măgurele – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Ripensia Timișoara

CS Mioveni – CSM Reșița

Sâmbătă, 7 noiembrie, ora 12.00

ASU Poli Timișoara – U Craiova 1948

Marți, 10 noiembrie, ora 19.30

Universitatea Cluj – Farul Constanța

Miercuri, 18 noiembrie, ora 14.00

Unirea Slobozia – CSM Slatina

Restanțe

Miercuri, 11 noiembrie, ora 14.00

Et. 10: CSM Reșița – Concordia Chiajna

Et. 10: FK Csikszereda – Pandurii Tg. Jiu

Miercuri, 18 noiembrie, ora 14.00

Et. 10: FC Rapid – Universitatea Cluj

Clasament

  1. U Craiova 1948         9   6   3   0   22-9   21
  2. Metaloglobus           10   5   4   1   13-6   19
  3. ASU Poli Timişoara 10   5   4   1   11-7   19
  4. Universitatea Cluj      9   5   2   2   13-6   17
  5. Dunărea Călăraşi      9   5   2   2   13-9   17
  6. Farul Constanţa      10   5   2   3   13-11  17
  7. Turris Tr. Măgurele  10   4   3   3   20-15 15
  8. Gloria Buzău           10   4   3   3   12-9   15
  9. Petrolul Ploieşti         9   4   2   3   16-8   14
  10. CS Mioveni             10   3   5   2     7-4    14
  11. Unirea Slobozia      10   4   2   4   12-13  14
  12. FC Rapid                  8   4   1   3   14-15  13
  13. Ripensia Timişoara   9   4   0   6   11-19  12
  14. FK Csikszereda        8   3   1   4     9-9    10
  15. Viitorul Pandurii        8   3   1   4   14-16  10
  16. Concordia Chiajna    9   2   3   4   15-14   9
  17. Fotbal C. Recea       9   2   2   5    15-21   8
  18. CSM Reşiţa              8   2   2   4     4-13    8
  19. CSM Slatina             9    2   1   6    7-13    7
  20. Aerostar Bacău         9   1   1   7    8-15    4
  21. Pandurii Tg. Jiu         9   1   0  8     5-22    3

Etapa a 12-a

Vineri, 13 noiembrie, ora 19.30

Dunărea Călărași – Turris Tr. Măgurele

Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 11.00

Ripensia Timișoara – CS Mioveni

FK Csikszereda – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii – Pandurii Tg. Jiu

CSM Slatina – Metaloglobus

Fotbal Comuna Recea – Unirea Slobozia

Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 14.30

CSM Reșița – Universitatea Cluj

Duminică, 15 noiembrie, oraq 14.30

FC Rapid – Farul Constanța

Duminică, 15 noiembrie, ora 19.00

U Craiova 1948 – SCM Gloria Buzău

Miercuri, 18 noiembrie, ora 19.00

Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău