Liga a 2-a / Et. 11: Pandurii – Dunărea, sâmbătă, 7 noiembrie, ora 11.00

Liga a 2-a / Et. 11: Pandurii – Dunărea, sâmbătă, 7 noiembrie, ora 11.00

Dunărea Călărași va juca sâmbătă, 7 noiembrie, în cadrul etapei a 11-a a ligii secunde la fotbal. De la ora 11.00, la Tg. Jiu, echipa noastră se va afala față în fața cu ocupanta ultimului loc, Pandurii, duelul fiind condus la centru de Vladimir Andrei Nagz (Măhăceni – Alba). Ajutoarele sale sunt George Turcu (București) și Mihai Dobre (Șotânga – Dâmbovița). Rezervă este Alina Ionela Peșu (Craiova). Observatori au fost desemnați Zaharia Ciev (Timișoara) și Cristian Petran (Hunedoara).

În prologul etapei, Petrolul a învins Rapidul cu 2-0, urcând până pe poziția a 4-a în clasament.

Etapa a 11-a

Petrolul Ploiești – FC Rapid 2-0

Au marcat: V. Buhăescu (7), M. Botic (90+2)

Sâmbătă, 7 noiembrie, ora 11.00

SCM Gloria – Fotbal C. Recea (nu se dispută)

Metaloglobus – Viitorul Pandurii

Pandurii Tg. Jiu – Dunărea Călărași

Turris Turnu Măgurele – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Ripensia Timișoara

CS Mioveni – CSM Reșița

Sâmbătă, 7 noiembrie, ora 12.00

ASU Poli Timișoara – U Craiova 1948

Marți, 10 noiembrie, ora 19.30

Universitatea Cluj – Farul Constanța

Miercuri, 18 noiembrie, ora 14.00

Unirea Slobozia – CSM Slatina

Clasament

  1. U Craiova 1948         9   6   3   0   22-9   21
  2. Metaloglobus         10   5   4   1   13-6   19
  3. ASU Poli Timişoara 10   5   4   1   11-7   19
  4. Petrolul Ploieşti       10   5   2   3   18-8   17
  5. Universitatea Cluj     9   5   2   2   13-6   17
  6. Dunărea Călăraşi       9   5   2   2   13-9   17
  7. Farul Constanţa       10   5   2   3   13-11 17
  8. Turris Tr. Măgurele 10   4   3   3   20-15 15
  9. Gloria Buzău             10   4   3   3   12-9   15
  10. CS Mioveni             10   3   5   2     7-4   14
  11. Unirea Slobozia     10   4   2   4   12-13 14
  12. FC Rapid                 9 4   1   4 14-17 13
  13. Ripensia Timişoara 9   4   0   6   11-19 12
  14. FK Csikszereda       8   3   1   4     9-9   10
  15. Viitorul Pandurii       8   3   1   4   14-16 10
  16. Concordia Chiajna   9   2   3   4   15-14   9
  17. Fotbal C. Recea       9   2   2   5   15-21   8
  18. CSM Reşiţa               8 2   2   4   4-13  8
  19. CSM Slatina               9 2   1   6     7-13   7
  20. Aerostar Bacău         9   1 1   7   8-15   4
  21. Pandurii Tg. Jiu        9   1   0  8   5-22 3