Liga a 2-a / Egal pe Cluj Arena. Dunărea joacă azi pe „Ilie Oană”!

În prologul etapei a 22-a, prima din 2020, Univ. Cluj şi FC Argeş au încheiat nedecis, 1-1. Oaspeţii au deschis scorul cu 2 minute înainte de pauză prin Blejdea, egalarea survenind în partea a doua, mai exact în minutul 77, prin Mailat, jucătorul adus de la CFR Cluj.

Astăzi vor avea loc alte 6 partide. Dunărea va debuta pe noul Ilie Oană, de la ora 12.00 urmând a-şi măsura forţele cu Petrolul, antrenată acum de Costel Enache. Duelul, „moderat” de bucureşteanul Iulian Dima va fi televizat!

Petrolul se află pe 8 cu 31 de puncte, la 4 puncte distanţă de echipa noastră, Dunărea Călăraşi, ocupantă a locului 11.