Liga a 2-a / Dunărea, pe 8 înaintea rundei a 10-a!

Liga a 2-a / Dunărea, pe 8 înaintea rundei a 10-a!

Joi seară a avut loc restanța din cadrul rundei a 8-a a ligii a 2-a. Rapid a fost învinsă la scor de forfeit de CS Mioveni care s-a impus grație reușitelor semnate de A. Ișfan (22), G. Garutti (55) și S. Negruț (69 – pen.).

Cu cele 3 puncte obținute, Mioveniul a urcat pe 10, aflându-se chiar înaintea Rapidului, ambele cu câte 13 puncte dar departajate de golaveraj.

Înaintea rundei a 10-a, programată în perioada 31 octombrie – 3 noiembrie, Dunărea e pe 8 cu 14 puncte. Miercuri la Timișoara, într-un duel restanță din runda a 7-a, ASU Poli și Dunărea au încheiat la egalitate, 1-1.

În clasament conduce Craiova cu 20 de puncta, urmată de Metaloglobus (19 puncte), viitoarea adversară a echipei noastre. Pe 3 este ASU Poli cu 18 puncte.

Clasament

  1. U Craiova 1948         8   6   2   0   22-9   20
  2. Metaloglobus             9   5   4   0   13-5   19
  3. ASU Poli Timişoara   9   5   3   1     8-4   18
  4. Universitatea Cluj     9   5   2   2   13-6   17
  5. Farul Constanţa         9   5   1   3   12-10 16
  6. Turris Tr. Măgurele   9   4   3   2   18-11 15
  7. Petrolul Ploieşti         9  4   2   3   16-8   14
  8. Dunărea Călăraşi       8   4   2   2   12-9   14
  9. Unirea Slobozia         9   4   2   3   11-10 14
  10. CS Mioveni               9   3 4   2   6-3   13
  11. FC Rapid                   8 4   1   3 14-15 13
  12. FK Csikszereda         8   3   1   4     9-9   10
  13. Concordia Chiajna   9   2   3   4   15-14   9
  14. Gloria Buzău             8   2   3   3   8-8     9
  15. Ripensia Timişoara 8   3   0   6   7-17   9
  16. CSM Reşiţa               8 2   2   4   4-13   8
  17. Viitorul Pandurii       6   2   1   3 10-13 7
  18. CSM Slatina               8   2   1   5     7-11   7
  19. Fotbal C. Recea         8   2   1   5 12-18   7
  20. Aerostar Bacău         8   1 0   7   8-15   3
  21. Pandurii Tg. Jiu        9   1   0  8   5-22   3

Etapa a 10-a

Sâmbătă, 31 octombrie, ora 11.00

CSM Reșița – Concordia Chiajna

Riopensia Timișoara – Turris Turnu Măgurele

FK Csikszereda – Pandurii Tg. Jiu

Dunărea Călărași – Metaloglobus

Viitorul Pandurii – Unirea Slobozia

CSM Slatina – SCM Gloria Buzău

Fotbal Comuna Recea – ASU Poli Timișoara

Duminică, 1 noiembrie, ora 11.30

Farul Constanța – CS Mioveni

Luni, 2 noiembrie, ora 18.00

FC Rapid – Universitatea Cluj

Marți, 3 noiembrie, ora 17.00

U Craiova 1948 – Aerostar Bacău